http://mbc.cyfrowemazowsze.pl/dlibra/pu ... 6230&tab=31934 Nr.1 str.4 (6) - Poznań - Zapalniczki Toussaint'a.
Były poznański kupiec zbożowy Bruno Toussaint, (...).
(foto - Toussaint przy swoim samochodzie, którym przemycał towar),
(foto - Plon rewizji u Toussaint'a.).
1934 Nr.1 str.5 (7) i str.10 (13) - Łódź - Pościg. Napad na "wzór amerykański". Ofiary śmiertelne. Dużo rannych. Ujęcie bandytów: Bolesława Nowaka i Stanisława Wrony.
(foto - Miejsce, gdzie dokonano napadu na Kleinówną. Ulica Łączna, którędy uciekali bandyci po rabunku na ul. Rzgowskiej. Pola, na które zbiegli bandyci. (x, miejsce, gdzie został ranny post. P. P. Andysz. Moment składania trumny ze zwłokami ś. p. Andysza do grobu).
(foto - Dranikowski ciężko ranny w czasie pościgu, wraz z żoną. Stefan Wybór ciężko ranny w czasie pościgu, w otoczeniu rodziny. Ś.p. post. P.P. Andysz śmiertelnie raniony w czasie napadn przy ul Rzgowskiej, ś. p. Jan Wybór zastrzelony przez bandytów.
(foto - Kulawiak i Helena Klein).
1934 Nr.2 str.5 (7) i 10 (13) - Kalisz - Ścigamy oszusta.
(foto - Stanisław Tański w drodze do więzienia. Powyżej: 45-letni Józef Raczkowski, który po dokonanem oszustwie zbiegł. Wiadomości o nim należy podać władzom policyjnym. — U dołu Stanisław Tański, jeden z ujętych i ukaranych już oszustów),
(foto - Kawałki papieru przygotowane przez oszustów do odbijania banknotów. Obok stumarkowy banknot, na którym oszuści dokonali pierwszej próby. Prowizoryczna prasa sporządzona przez oszustów oraz butelka z "tajemniczym" płynem, jak się okazałało zatłuszczoną brudną wodą).
1934 Nr.2 str.7 (10) i str.10 (13) - Poznań - Finał tragedii Ogrodowskich. Kazimierz Łabędziewicz mordercą śp. Marii Ogrodowskiej i śp. Stasia Ogrodowskiego.
(cd. z 1933 Nr.42 str.6 (7) i str.13 (16) - Poznań - Gdzie jest Staś Ogrodowski ?.) i z (1933 Nr.43 str.3 (3) - Poznań - cd. Gdzie jest Staś Ogrodowski ?.).
(foto - Władysława Swiętkowska, o której Łabędziewicz zeznał, że była jego kochanką, zaprzecza, jakoby ją łączyły z oskarżonym bliższe stosunki)
(foto - Zeznaje Stanisław Ogrodowski, mąż i ojciec zamordowanych przez Łabędziewicza, który przez kilka tygodni pozostawał pod ciężkim zarzutem żono i dzieciobójstwa),
(foto - Łabędziewicz przed sądem doraźnym. Przed nim na ławie obrońców adwokat Gajda, jego obrońca z urzędu. Na prawo: Trybunał sądzący: na prawo wiceprezes s. o. Sosiński, po lewej: s. s. o. dr Ostrowski. w środku Prezes s. o. Kórnicki). -
1934 Nr.3 str.3 (3) - Poznań - Gdzie jest piękna Marystella ?. Zaginięcie 18-letniej Marystelli Bryckiej. Gdzie się podział Tadeusz Nawrocki ?.
(foto - Powyżej: ...od wczesnej młodości czuła pociąg do baletu... Na prawo: Banknot 100 zł. — Poniżej: Plac Wolności w Poznaniu (x) oznacza dom, w którym mieści się firma "Orłowski i Cieślicki"),
(foto - Poniżej w banknocie: Marystella Brycka).
1934 Nr.4 str.2 (2) - Toruń - Zwierciadło cierpień. On, ona i ten trzeci. 22-letni Edmund Kaczyński zabójcą 18-letniej Marii Kozłowskiej.
(foto - Na prawo od góry ku dołowi: Klasa, w której Kaczyński dokonał zabójstwa. Widok Torunia. — Edmund Kaczyński — Fragment domu przy ul. Kościuszki w Toruniu, gdzie mieszkała Kozłowska.
(foto - Śp. Marja Kozłowska w kilka chwil po zabójstwie).
1934 Nr.4 str.10 (12) - Poznań - Kurkowa i Budzisz przed Sądem Apelacyjnym.
(cd. z 1933 Nr.42 str.9 (11) - Poznań - Wiarołomna żona.).
(foto - Pełagja Kurkowa).
1934 Nr.5 str.2 (2) i str.3 (3) - Reportaż 1 - Omyłki sądowe - Stanisław Szczęsnowicz naddyrektor Zakładu kary. - Omyłki sądowe-Gościński. - Cdn.
1934 Nr.4 str.5 (6) - Bydgoszcz - Po trzech latach. Tajemnicza mogiła.
("Głos ludu oskarża. W okolicy Grudziądza oddawna krążyła pogłoska, że w maju 1931 roku został zamordowany i obrabowany reemigrant z Francji i obywatel polski, robotnik z zawodu, Józef Zywełt, urodzony dnia 8-go grudnia 1877 r. w Swierankach w powiecie święciańskim" ...).
(foto - Józef Zywełt), (foto - Zagroda Pruszczyńskich w Małem Tarpnie - powiat grudziądzki).
1934 Nr.4 str.6 (7) - Bydgoszcz - Anioł śmierci. Tragiczny w skutkach wypadek.
(foto - U góry: Łucja Zabłocka i Irena Mądrawska (x), która zmarła na skutek okaleczeń odniesionych podczas tragicznego wypadku. — Na prawo: Miejsce wypadku przy ulicy Gdańskiej 27. Na chodniku widoczne są i części rozbitej figury. — U dołu: W pogrzebie tragicznie zmarłych ofiar "Anioła Śmierci" brał udział prez. m. Bydgoszczy p.Barcikowski (x). — Na tejże fotografji na prawo: Matka śp.Krańca w otoczeniu dwóch synów (wojskowych),
(foto - Na lewo u dołu: Ś. p. Jan Kranc według ostatniej fotografji),
(foto - Na prawo: Część attyki z kamiennemi figurami aniołków na domu przy ul. Gdańskiej 27. Widoczne jest miejsce, na którem stała tragiczna statua).
1934 Nr.6 str.1 (1), str.3 (3) i str.6 (6) - Warszawa - Za kulisami Teatru Nowego. W świetle anonimów - Jezierski.
(foto - Na prawo: Wejście do "Teatru Nowego" w Warszawie; Na lewo: Antoni Różycki na tle afisza "Teatru Nowego". Poniżej: Michał Znicz i Romana Jezierska w sztuce A. Siedlewskiego; "Czwarty do brydża").
1934 Nr.6 str.4 (4) i str.5 (5) - Reportaż 2 - Omyłki sądowe. - Stanisław Szczęsnowicz naddyrektor Zakładu kary. Omyłki sądowe- Gościński. - Cdn.
1934 Nr.6 str.9 (10) i str.12 (13) - Poznań - Walka z bandą Rogozińskiego.
(Franciszek Rogoziński i Adam Kościelniak z Kościana., Antoni Ściernicki z Żabikowa, Antoni Piechowiak z Kokorzyna, Feliks Nogaj (używał nazwiska-Zbierski) z pod Murowanej Gośliny Antoni Grzesiński-szofer).
(foto - Rakownia pod Murowaną Gośliną, miejsce zamordowania gospodarza Chrzanowskiego (w grupce ludzi pierwszy od lewej: zięć zamordowanego Bednarski, w rozmowie z korespondentem „Tajnego Detektywa"),
(foto - Na lewo od góry: Herszt bandy Franciszek Rogoziński i szofer Adam Kościelniak. — Na lewo : Tartak Jende i Pędzińskiego, gdzie pod płotem mordercy pozostawili samochód.),
(foto - W kole: Antoni Grzesiński)
1934 Nr.7 str.4 (4/5) - Reportaż 3 - Omyłki sądowe - Stanisław Szczęsnowicz naddyrektor Zakładu kary. Omyłki sądowe-Gościński. -
(Ciąg dalszy reportażu 1-1834 Nr.5 i 2-1934 Nr.6 - Gościński.)
1934 Nr.7 str.5 (6) - Warszawa - cd. Za kulisami Teatru Nowego (cd. z 1934 Nr.6 str.3). Ostatnie wiadomości. Sprawa por. Norberta Jezierskiego.
(foto - Od prawej: Por. Norbert Jezierski udziela w teatrze bydgoskim wyjaśnień pp. Koreckiemu i Wilarnowskiemu na temat swej sztuki "Wynalazcy").
1934 Nr.7 str.7 (8/9) i str.11 (13) - Inowrocław - Aleksander Stawiski w Inowrocławiu. - {sprostowanie w 1934 Nr.9 str.4 (6)}.
(foto - Żona Stawiskiego Arlette Simon),
(foto - Dom Kuracyjny w parku zdrojowym w Inowrocławiu, ydzie mieszkał z przyjaciółką Monsieur Alexandre),
(foto - Powyżej: Gmach "Parku Miejskiego" w Inowrocławiu, gdzie mieści się teatr zdrojowy, a gdzie znajdowała się kawiarnia i restauracja dzierżawiona, przez Marjana Ligockiego),
(foto -Na lewo; Adam Matkowski, były kierownik "Domu Kuracyjnego" w Inowrocławiu, od którego Monsieur Alexandre pożyczał drobne kwoty. Poniżej na lewo: Zabudowania wytwórni win owocowych Henryka Makowskiego w Kruszwicy. Poniżej: Pawilon wód mineralnych i kawiarnia "Barana" w Inowrocławiu, x oznacza Małkowskiego, który usługuje gościom),
(foto - Aleksander Stawiski. Powyżej: Fronton gmachu przy ul. Sienkiewicza w Warszawie, gdzie obok teatru "Morskie Oko" mieścił się kabaret „Mascotte").
1934 Nr.7 str.10 (11/12) i str.11 (13) - Poznań - Obława w Poznaniu.
(foto - Od góry: Agent wydziału śledczego bada w mieszkaniu Kusiowej nocującego tam żebraka. Jak widać Kusiowa skrzętnie wykorzystuje miejsce — ustawiając łóżko obok łóżka. — Osławione podwórze Barlebena siedlisko mętów poznańskich)
)"Melina przy ul. św. Wojciecha 2, właścicielka mieszkania - Zofia Kusiowa. Ogółem w jednym tylko pokoju Kusiowa potrafiła ustawić 8 łóżek. Melina Kusiowej pamiętna zostanie choćby z tego, że w niej spędzili pierwszą noc po dokonaniu zbrodni, straceni już na podstawie wyroku Sądu doraźnego, Bronisław Bednarczyk i Jan Grelka, mordercy ś. p. ks. Masłowskiego").
(foto - U góry: Śródmieście Poznania wieczorem - ul. 27-go grudnia. Na prawo: Żebraczka — zasiedziała obywatelka "podwórza Barlebena")
1934 Nr.8 str.2 (2/3) - Reportaż 4 - Omyłki sądowe - Stanisław Szczęsnowicz naddyrektor Zakładu kary. Omyłki sądowe-Zaborowski.
1934 Nr.8 str.9 (12) - Poznań - Testament. Gdzie jest testament kupca śp. Łucjana Wojciechowskiego, właściciela sklepu żelaza przy ulicy Dąbrowskiego 54.
(foto - Powyżej od lewej: Piekarnia "Polanka" w Poznaniu, własność Kaczmarka, urządzona przez Łucjana Wojciechowskiego, Skład żelaza Wojciechowskiego w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego 54)
1934 Nr.9 str.2 (2/3) - Reportaż 5 - Omyłki sądowe - Stanisław Szczęsnowicz naddyrektor Zakładu kary. Omyłki sądowe-Zaborowski
(cd. z 1934 Nr.8 str.2)
1934 Nr.9 str.3 (4/5) - Inowrocław - Diabelski Młyn. "Podkoziołek" na Kujawach, zakończył się śmiercią Stanisława Gościniaka.
(foto - Powyżej w owalu: Sąd grodzki i więzienie pow. w Inowrocławiu. Tutaj osadzono w areszcie śledczym Rokickiego)
(foto - Po wyżej: Stanisław Gościniak na łożu szpitala pow. Obok niego siedzi jego ojciec. Na lewo: Stanisław Gościniak, młodociana ofiara Stefana Rokickiego, bezlitosnego mordercy)
(foto - Na lewo w owalu: Kościół Matki Bożej w Inowrocławin. (x) miejsce na ul. Plebanka, gdzie Rokicki popełnił zbrodnię)
(foto - U dołu: Dom przy ul. Średniej 5/6 w Inowrocławiu przerobiony na mieszkania robotnicze z dawnego młyna, stąd pospolicie zwany "Młyn". U dołu na lewo: Stefan Rokicki w ubraniu więźnia)
1934 Nr.9 str.9 (12), str.10 (13) i str.13 (16) - Poznań - 6 strzałów. Stanisław Antoniewicz zabójcą Jana Hoffmanna i jego żony Władysławy, przy ul. Wierzbięcice 30.
(foto - Auto policyjne, w którym podczas wizji lokalnej przewieziono na miejsce czynu Stanisława Antoniewicza)
(foto - U góry: Sześcioro osieroconych dzieci śp. Hoffmannów, w otoczeniu rodziny, w środku matka śp. Hoffmanna, obok na prawo jego siostra. Na lewo: Stanisław Antoniewicz odprowadzany po wizji lokalnej do karetki policyjnej)
1934 Nr.10 str.2 (2/3), str.4 (6) i str.13 (16) - Poznań - Tajemnica Józefa Galicy. (cd z 1933 Nr.30 str.10 (13) - Poznań - Kto go widział ? Józef Galica zaginął w Poznaniu)
(foto - Na prawo obok: Otwór burzowca ( przy ul Jordana) tuż po podniesieniu pokrywy, z zawieszonymi zwłokami. — Na prawo: Józef Galica)
(foto - Na lewo od góry: Komisja sądowo lekarska opuszcza miejsce znalezienia zwłok. W pierwszym rzędzie idą od lewej: Siostra Galicy Zofja Galicówna, adw. Hrabyk, rzeczoznawca sądowy prof. U. P. dr Horoszkiewicz, prok. Damm i sędzia śl. Chrzanowski. Za nimi komisarz Nowakowski, kier. wydziału śledcz. Kornisja sądowo-śledcza nad otworem burzowca, gdzie znaleziono zwłoki. Dom przy pl. Działowym 10, gdzie zamieszkiwał Galica aż do dnia tajemniczego zaginięcia)
1934 Nr.10 str.3 (4/5) - Reportaż 5 cd. - Omyłki sądowe - Stanisław Szczęsnowicz naddyrektor Zakładu kary. Omyłki sądowe-Zaborowski
(cd. z 1934 Nr.8 str.2 i 1934 Nr.9 str.2)
1934 Nr.10 str.8 (11) - Paryż - Koniec Prince'a. Ofiara bandy Stawiskiego.
(foto - Agenci zbierają na torze kolejowym śmiertelne szczątki sędziego Prince a, Przedstawiciele władz i dziennikarze przy samochodzie,
którym przetransportowano ciało Prince'a. — Na lewo: Miejsce zbrodni, na torze pod Dijon. Fot. Gera—Dijon).
1934 Nr.11 str.6 (6) i str.13 (16) - Paryż - Na 311 kilometrze. Ofiara bandy Stawiskiego.
{(cd. z 1934 Nr.7 str.7 (8/9) i str.11 (13) - Inowrocław - Aleksander Stawiski w Inowrocławiu. - {sprostowanie w 1934 Nr.9 str.4 (6) i z 1934 Nr.10 str.8 (11) - Paryż - Koniec Prince'a)}.
(foto - Albert Prince. U góry: 311 kilometr toru kolejowego między Paryżem a Dijon. Poniżej: Śmiertelne szczątki Alberta Prince w z bitej na prędce trumnie usunięto z toru kolejowego)
(foto - Rita Georg ze swoim obrońcą adwokatem Józefem Beineix opuszcza biuro sędziego w Paryżu. Rita Georg została wezwana z Wiednia w związku z aferą Stawiskiego)
1934 Nr.11 str.7 (10) - Poznań - W pokoju nr.10 - Hotel Europejski ul. Marszałka Focha w Poznaniu. Samobójstwo kaprala Kazimierza Fitt z 76 p.p. z Bydgoszczy, i Pelagii Płatkównej z Błażejowa, pow. Śremskiego.
(foto - Hotel Europejski przy ul. Marszałka Focha w Poznaniu)
1934 Nr.12 str.4 (4/5) i str.5 (6) - Łódź - Tragedie przy ul. Łąkowej 22 , przy ul. Nawrot 14 i przy ul. Gdańskiej 21 oraz w Radgoszczu przy ul. Bema. (foto)
1934 Nr.16 str.3 (3) - Poznań - Krzesła, które same latają. Pomiędzy Skokami, a Dąbrówką Kościelną leży wieś Niedźwiedziny.
(foto - Poniżej od góry: Rodzina Łukasiewiczów. W pierwszym rzędzie od lewej: Zofja, która jest bohaterką tajemniczej sprawy, Helena, syn Wojciech, matka z jednoroczną Władysławą i 9-letnia Pelagja. Z tyłu ojciec Michał. — Chata, w której mieszka rodzina Łukasiewiczów (przed wejściem stoi Łukasiewiczowa). — Szkoła w Niedźwiedzinach, do której uczęszczała Zofja Łukasiewiczówna wraz z siostrami)
1934 Nr.17 str.5 (6) - Krotoszyn - Dramat zdradzonego. Mordercami Stanisława Pieniężnego są Rozalia Pieniężna i Władysław Szczuraszek.
(...) "Stanisław Pieniężny prowadził w Lutogniewie, w województwie poznańskiem sklep kolonjalny. Przedsiębiorstwo to sprzedał i przeniósł się do Kobierna, gdzie zamieszkał u swego brata rolnika, Antoniego Pieniężnego w Czarnym Sadzie, pomagając mu przy gospodarstwie". (...)
(foto - Plan sytuacyjny miejsca napadu na Stanisława Pieniężnego. Zwłoki Pieniężnego na szosie, W kole: Władysław Szczuraszek. -Fot.Wojciechowscy. Krotoszyn).
1934 Nr.17 str.8 (10) - Poznań - Zatrute miasto - Grodzisk.
(foto - Powyżej: Widok Grodziska z wieży kościoła farnego św. Florjana. Na prawo: Piekarnia Seipoldta w Grodzisku Wkp)
1934 Nr.18 str.10 (12) - Poznań - Tydzień Sądowy w Poznaniu. 1- Pociąg Nr. 4132. 2- Rogoziński skazany-
(cd. z 1934 Nr.6 str.9 (10) i str.12 (13) - Poznań - Walka z bandą Rogozińskiego)
1. (foto - Na ławie oskarżonych zasiedli od lewej: Walenty Niedzielski i Franciszek Wawrzyniak. Przed nimi ich obrońcy: Od lewej adwokat Zaczyński z Warszawy i adwokat dr Hejmowski z Poznania)
2. (foto - Szajka Rogozińskiego na ławie oskarżonych. Od prawej: Rogoziński, Kościelniak, Piechowiak i Nogaj. W drugiej ławie Grzesiński. Gidaszewski i Zając. Przed oskarżonymi ich obrońcy od lewej adwokat Nowosielski, adwokat Paul i adwokat Radziszewski. Trybunał w sprawie Rogozińskiego.Od prawej: Prokurator Pasikowski, s.s.o. Raniecki przewodniczący, s.s.o. dr. Japa i s.s.o. Długołęcki).
1934 Nr.19 str.9 (12) - Łódź - Dwa dramaty w Łodzi.
(foto - Dom przy ul. Gdańskiej 74 w Łodzi, w którym rozegrała się tragedia Dammów)
1934 Nr.19 str.10 (13) - Toruń - Przestępca w kobiecym przebraniu.
(foto - Herszt szajki A. Lajer, Jancew Rudolf, Czachowska z Włocławka, Lajer w ubraniu kobiecem)
1934 Nr.20 str.3 (4/5) - Warszawa - Czwarty do brydża. Norbert Andrzej Jezierski -
(cd. z 1934 Nr.6 str.1 (1), str.3 (3) i str.6 (6) - Warszawa - Za kulisami Teatru Nowego. W świetle anonimów - Jezierski.).
(foto - Na lewo: P. Różycki rozmawia ze swoim obrońcom adwokatem Beylinem (w todze). — Poniżej: Oskarżonego Jezierskiego (x) dowożą karetką policyjną do sądu)
(foto - Powyżej: Przed rozpoczęciem rozprawy karnej Trybunał sprawdza obecność świadków. Świadkowie na sali rozpraw m.in. (x) p. Jezierska)
(foto - Na prawo: ~Znane artystki teatrów stołecznych pp. Ola Leszczyńska i Kazimiera Skalska opuszczają gmach sądu po rozprawie. Poniżej w kole: p. Jezierska)
(foto - Powyżej: Norbert Andrzej Jezierski na ławie oskarżonych, przed nim jego obrońca adwokat Sobołkowski. Na prawo: Oskarżony Jezierski, przed nim obrońca dr. Sobołkowski i żona oskarżonego Romana Jezierska. tylko w charakterze świadków Jezierskiej i Różyckiego)
1934 Nr.20 str.5 (7) - Poznań - Ślusarz i aktorka. Aleksander Chiluta i Zofia Kiślinżanka.
(foto - U góry: Zofja Kiślinżanka, artystka Teatru Polskiego w Poznaniut ofiarą tragedji przy ul, Śniadeckich)
(foto - Na lewo: Wnętrze Teatru Polskiego w Poznaniu. Poniżej: Dom przy uL Śniadeckich 24, w którym mieszkała Kiślinżanka i w którym miał miejsce czyn Aleksandra Chiluty. U dołu,: Gmach Teatru Polskiego w Poznaniu)
1934 Nr.20 str.8 (11) i str.10 (13) - Kraków - Wyrok zatwierdza się. -
{(cd z 1933 Nr.1 str.5 (7) i 6 (8) - Bydgoszcz - "Detektyw w Gwiazdach"... (foto - obok swoich walizek: Ciunkiewiczowa)}
(foto - Na prawo: Fronton Grand-Hotelu w Krakowie przy ul. Sławkowskiej)
(foto - Na lewo: Marja Ciunkiewiczowa. Poniżej od lewej ku prawej: Pałac Ciunkiewiczowej w Ezy. Obrońca Ciunkiewiczowej dr Ettinger, drugi obrońca Ciunkiewiczowej dr Woźniakowski, Prokurator dr Mostowski. Przewodnicząey Trybunału wiceprezes Sądu dr Potępa)
(foto - Numerowy Grand-Hotelu w Krakowie Leszczyszyn, Służący Hotelu Europejskiego w Warszawie Raczyński, Portjer Hotelu Europejskiego w Warszawie Marjan Sandberg, Służąca p. Mittelmannów w Warszawie Jakubowska, Pokojowa Hotelu Europejskiego w Warszawie K. Orzechowska.)
1934 Nr.21 str.11 I13) - Poznań - Sprawa Antoniewicza, -
(cd. z 1934 Nr.9 str.9 (12), str.10 (13) i str.13 (16) - Poznań - 6 strzałów. Stanisław Antoniewicz zabójcą Jana Hoffmanna i jego żony Władysławy, przy ul. Wierzbięcice 30)
(foto - Stanisław Antoniewicz. Syn zamordowanych Hoffmannów)
1934 Nr.22 str.2 (2) - Poznań - Brycka przed sądem. -
(cd. z 1934 Nr.3 str.3 (3) - Poznań - Gdzie jest piękna Marystella ?. Zaginięcie 18-letniej Marystelli Bryckiej. Gdzie się podział Tadeusz Nawrocki ?)
(foto - W kole: Piękna Marystella Brycka)
1934 Nr.22 str.5 (6) - Francja - Afera Stawskiego wciąż aktualna. -
{cd. z 1934 Nr.11 str.6 (6) i str.13 (16) - Paryż - Na 311 kilometrze. Ofiara bandy Stawiskiego i z 1934 Nr.10 str.8 (11) - Paryż - Koniec Prince'a oraz z 1934 Nr.7 str.7 (8/9) i str.11 (13) - Inowrocław - Aleksander Stawiski w Inowrocławiu. - (sprostowanie w 1934 Nr.9 str.4 (6) )}.
(foto - Na zdjęciu widzimy Ariettę Stawiską, żonę aferzysty, odprowadzaną po przesłuchaniu z biur sędziego śledczego do więzienia).
1934 Nr.23 str.5 (7) - Poznań - Tragedia aktorki. - (cd. z 1934 Nr.20 str.5 (7) - Poznań - Ślusarz i aktorka. Aleksander Chiluta i Zofia Kiślinżanka).
(foto - Fronton gmachu Teatru Polskiego w Poznaniu)
(foto - Powyżej: Scena ze sztuki "Arletta i zielone pudła", granej w Teatrze Polskim w Poznamu. Prierwsza od lewej (x) Zofja Kiślinżanka. — Na lewo: Zofja Kislinżanka w "Weselu" Wyspiańskiego. -Fot. Markiewicz — Poznań)
1934 Nr.24 str.4 (6) - Poznań - Poszukujemy zaginionej 21-letnie Anny Sporny, zamieszkałej przy ul Staszyca 6.
Podejrzanym o uprowadzenie jest Józef Zapert z Szamotuł.
1934 Nr.25 str.4 (6) - Poznań - W wątpliwości łagodniej? Leon Jankowiak uniewinniony.
(foto - Restauracja „Pod Orłem“ przy ul.. Fredry)
1934 Nr.25 str.7 (10) - Łódź - Strzelają.
(foto - Marja Zawadzka, jedna z ofiar Ciepłowskiego)
(foto - Na prawo: Policja oblega dom, gdzie ukrył się Ciepłowski)
(foto - Na lewo: Marja Ciepłowska. Powyżej od góry: Antoni Zawadzki i Roman Ciepłowski. Na prawo zwłoki Ciepłowskiego)
(foto - Pietrzakowa, Józef Pietrzak)
1934 Nr.28 str.11 (13) - Poznań - Apelacja Adama Żaka.
1934 Nr.29 str.2 (2) i str.5 (13)- Poznań - Nazwisko Marystelli Bryckiej nie pierwszy raz przewija się przez nasze łamy (...)
(cd z 1934 Nr.22 str.2 (2) - Poznań - Brycka przed sądem. - (cd. z 1934 Nr.3 str.3 (3) - Poznań - Gdzie jest piękna Marystella ?. Zaginięcie 18-letniej Marystelli Bryckiej. Gdzie się podział Tadeusz Nawrocki ?)
(foto - Na prawo: Brycka pobierała lekcje stenografji, aby zostać urzędniczką)
(foto - Bohaterka kilku procesów: Marystella Brycka, Adw. Hejmowski, obrońca redaktora Kruszony)
(foto - Gmach sądu w Poznaniu)
1934 Nr.29 str.6 (7) - Kraków - Maria Ciunkiewicz.
{cd. z 1834 Nr.20 str.8 (11) i str.10 (13) - Kraków - Wyrok zatwierdza się oraz z 1933 Nr.1 str.5 (7) i 6 (8) - Bydgoszcz - "Detektyw w Gwiazdach"... (foto - obok swoich walizek: Ciunkiewiczowa)}
(foto - Mar ja Ciunkiewiczowa. Powyżej: dwie cenne "sztuki" z pośród skradzionych Marji Ciunkiewiczowej klejnotów. Na prawo: wybrzeże pod Wejherowem.)
(foto - Rynek w Wejherowie, w tej miejscowości zatrzymano ostatnio Ciunkiewiczową)
1934 Nr.29 str.11 (13) - Poznań - Gloryfikator zbrodni.
Aresztowany radny miasta Poznania, Ignacy Rausch.
(Kiedy w dniu 14 czerwca br. na ul. Foksal w Warszawie padł ze skrytobójczej ręki śp. min. Bronisław Pieracki — serca wszystkich Polaków z przerażenia zamarły). (...).
1934 Nr.31 str.10 (12) - Poznań - Trzy kobiety w Fordonie.
(cd. 1934 Nr.4 str.10 (12) - Poznań - Kurkowa i Budzisz przed Sądem Apelacyjnym - oraz z 1933 Nr.42 str.9 (11) - Poznań - Wiarołomna żona).
(foto - Pelagja Kurkowa)
1934 Nr.33 str.3 (4/5) - Poznań - Potwór.
("Dawno już, bardzo dawno, opinja stolicy Wielkopolski nie była tak mocno wzburzona i podniecona, jak w sobotę ubiegłego tygodnia. Nadzwyczajne wydanie jednego z pism miejscowych zelektryzowało całe miasto wiadomością o potwornej zbrodni, która popełniona została na Łazarzu (dzielnica Poznania — przyp. red.) przy uL Małeckiego 4, równoległej do jednej z najruchliwszych arterji Poznania, ulicy Marszałka Focha"), (...)
(foto - Bronisław Zugehoer, zawiadowca stacji Fałkowo, który w głównej mierze przyczynił się do ujęcia Langego)
(foto - Poniżej: Droga przez tor kolejowy, którą szedł Lange wraz z bratankiem po opuszczeniu pociągu. (Strzałka oznacza miejsce, w którem Lange skręcił w pole).
(foto - Szczątki ze spalonych walizek, znalezione na miejscu pożaru. Dom przy ul. Małeckiego 4, w którym mieszkał Lange razem z żoną. Nasz sprawozdawca ogląda na miejscu szczątki walizek. Stacja Fałkowo pod Gnieznem, gdzie zbrodniarz wysiadł z pociągu poznańskiego)
(foto - Poniżej: Żona dyżurnego Wacławskiego, która w ów tragiczny wieczór zetknęła się oko w oko ze zbrodniarzem, niosącym walizkę)
(foto - Franciszek Lange)
1934 Nr.33 str.5 (7) i str.10 (13) - Kraków - Druga afera.
{cd. z 1934 Nr.29 str.6 (7) - Kraków - Maria Ciunkiewicz i z 1934 Nr.20 str.8 (11) i str.10 (13) - Kraków - Wyrok zatwierdza się, oraz z 1933 Nr.1 str.5 (7) i 6 (8) - Bydgoszcz - "Detektyw w Gwiazdach"... (foto - obok swoich walizek: Ciunkiewiczowa)}
(foto - Portret Marji Ciunkiewiczowej z przed 20 lat. Jedna z drogocennych kolji)
(foto - Na prawo: "Zoperowane" w Grand Hotelu walizki Ciunkiewiczowej)
(foto - Poniżej: Marja Ciunkiewiczowa na ławie oskarżonych)