Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 20 wrz 2024, 07:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 gru 2015, 18:54 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
W San Diego, najstarszej części Old Town, która wygląda nieco jak bardziej wyrafinowana wersja miasteczka z westernu z atrakcjami dla dzieci, znajdują się pozostałości dawnego cmentarza. Drewniane krzyże i tablice informacyjne mówią dużo o dawnych mieszkańcach i okolicznościach ich śmierci. Tuż przy płocie leży człowiek o wdzięcznym imieniu Jesus [czyt. Hezus], o którym nie napisano niczego dobrego...

Obrazek

W wolnym tłumaczeniu:

Jezus, zmarł w grudniu 1879 r. w wieku 25 lat. Wyciąg z Księgi Zmarłych: 15 grudnia 1879 roku, pogrzebałem Jezusa, 25 letniego indianina, który zmarł od postrzału w głowę bez otrzymania sakramentów. Powiedziano mi, że był zupełnie pijany i dlatego zarządziłem, aby pogrzebać go przy bramie cmentarnej. Juan Pujol, ksiądz.

Inna historia. Konstanca, stolica nadmorskiej Rumunii i dawne miasto Rzymskie w nadmorskiej Dacji. Pozostałości z czasów antycznych przypominają o dawnych mieszkańcach i ich historii.

Obrazek

Epitafia wiele mówią o dawnej historii (również wolne tłumaczenie, na szybko)
Perinthos, małżonek mój wznósł ołtarz i stelę. I jeśli chcesz wiedzieć, przechodniu, kim i czyja jestem, posłuchaj: kiedy miałam lat 13 młody mężczyzna pokochał mnie, godnie. Wtedy wyszłam za niego za mąż i urodziłam mu troje dzieci, wpierw syna, później dwie córki, bardzo do mnie podobne z twarzy. W końcu urodziłam po raz czwarty, lecz więcej nie mogłam. Ponieważ wpierw dziecko umarło, później ja. Zostawiłam światło słońca gdy miałam lat trzydzieści. Ja, Cecylia Artemisia leżę tutaj. Domem moim i mężem dla mnie był Perinthos. Imię mojego syna to Priscus, a córki mojej Hieronis, jak również Theodora, która była dzieckiem gdy zmarłam. Mąż mój Perinthos, leży i opłakuje mnie z omdlałą twarzą. Także dobry mój ojciec płacze, gdyż skryłam się tutaj. Miałam tutaj także matkę, Flawię Theodorę. Tutaj także leży ojciec mego męża, Caecilius Priscus. Przybyłam do tej rodziny, lecz spójrz, zmarłam (pozdrowienie). Pozdrowienie dla ciebie, kimkolwiek będziesz, ty który przechodzisz obok naszych grobów

Ciekawe co napiszą o nas... Czy że zmarliśmy od wystrzału w głowę pijani jak bela, czy też ktoś wspomni nas ze smutkiem i wystawi stellę :)

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2015, 22:33 
Offline

Dołączył(a): 01 lut 2011, 23:55
Posty: 222
W Kaliszu na cmentarzu Tyniec : "Za Józi dobre serce i stałość ! Do Ciebie Panie osierocony bólem złamany podnoszę głos. Przyjmij jej duszę do Swojej chwały i daj mi przenieść ten straszny cios. Marcelli Satalecki", Grób jest Józefy Anieli Tryfan, ur. w Warszawie, zm. w Kaliszu. i jeszcze: "Przechodniu drogi zwolnij swe kroki na chwilę i odmów Zdrowaś Marya na Józi mogile."

Tadeusz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL