Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 20 wrz 2024, 08:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4648 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 93  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sty 2015, 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2014, 21:09
Posty: 51
Chrystian Orpel napisał(a):
konto_prywatne napisał(a):

2 Nie rozumiem pytania. Co to znaczy po polsku " nie było akcie Petroneli" ? Pisałem "Hedvigis Skwarska " !


Ad 2 Chodziło mi o to, że informacji o Hedvigis Skwarskiej chyba nie było W (ta literka mi ucieka poprzednio) akcie chrztu Petroneli Gawrońskiej wklejonym w linku powyżej ?
Dane o Hedvigis Skwarskiej znalazła Pani Jolanda i podała na poprzedniej stronie i rozumiem, że korekta daty narodzin dotyczyła tamtego aktu ?

Ad 1. Czyli że skoro chrzestnym Petroneli był rzeźnik, Piotr Gawroński - ojciec, który posiadał sad, również mógł być tym rzeźnikiem, a co nie przeszkadzało mu w posiadaniu sadu ?

_________________
Pozdrawiam,

Ola
____________________________________________

Ostrów Wlkp.: Wodniczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2015, 22:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
konto_prywatne napisał(a):
]

Ad 2 Chodziło mi o to, że informacji o Hedvigis Skwarskiej chyba nie było W (ta literka mi ucieka poprzednio) akcie chrztu Petroneli Gawrońskiej wklejonym w linku powyżej ?
Dane o Hedvigis Skwarskiej znalazła Pani Jolanda i podała na poprzedniej stronie i rozumiem, że korekta daty narodzin dotyczyła tamtego aktu ?

Ad 1. Czyli że skoro chrzestnym Petroneli był rzeźnik, Piotr Gawroński - ojciec, który posiadał sad, również mógł być tym rzeźnikiem, a co nie przeszkadzało mu w posiadaniu sadu ?


ad 2 . No oczywiście !

ad 1 Z aktu urodzenia Petroneli nie można wnioskować, że wówczas Piotr był rzeźnikiem, tylko że był w kontakcie z rzeźnikiem.

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, 09:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2014, 21:09
Posty: 51
Ad. 2 bo aż się zdziwiłam :D
Ad. 1 skoro był w kontakcie, mógł później u niego terminować

Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc :)

_________________
Pozdrawiam,

Ola
____________________________________________

Ostrów Wlkp.: Wodniczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 584
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
konto_prywatne napisał(a):
Ad. 2 bo aż się zdziwiłam :D
Ad. 1 skoro był w kontakcie, mógł później u niego terminować

Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc :)
Chrystian Orpel napisał(a):
civilis possessor pomary
(status) mieszczański , właściciel sadu

Hedvigis Skwarska urodzona 10 10 1841 ochrzczona 17 10 1841

chrzestny : Simon Dorszewski

Pozdrawiam

Chrystian



Faktycznie, urodzona 10 a ochrzczona 17 :? ale chodzi o tę samą damę :wink:

_________________
pozdrawiam
Jola Mazur

Włodarczyk Suśnia Mokronos, par Kobierno, Orla - Koźmin, Wielowieś
Wachowiak Frankowiak par Wyganów
Jończak Błaszczyk/Błaszak Mokronos
Zieleziński Krenc Sulmierzyce
Dymek Połajewo
Narożyński par. Objezierze/Oborniki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, 16:08 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Bardzo proszę o odczytanie aktu ślubu Antoniego Kasztelańczaka z Faustyną Michalanką:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3352/0/6. ... /#tabSkany

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, 16:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
Ahnentafel Chart for Hedvigis Skwarska

First Generation
1. Hedvigis Skwarska was born on 10 10 1841 in Koźmin . She was christened on 17 10 1841 in Koźmin .

SKWARSKA 1866
virgo de Kozmin 1866

aetas:
25 a. : 1866

Hedvigis married Matthaeus Gawronski son of Petrus de Alcanthara Gawronski and Elisabetha Zarzecka on 28 11 1866 in Koźmin. Matthaeus was born in 1841 in Koźmin.

Second Generation

2. Stanislaus Skwarski was born about 5 05 1788 in Koźmin. He died before 1867. He married Marianna Gryszczynska on 23 01 1833 in Koźmin.

testes x 1833 :
Francisus Gryszczynski pater, Thomas Pomorski, Petrus Aniolkiewicz, Franciscus Frankoski

cognomen: SKWARSKI (omnia)

conditio:
honestus 1822
viduus 1833
agricola 1833 ° 1838 1843 civis 1867

aetas:
40 a. : 1833

patrini:
1841 Simon Dorszewski, Maria Pomorska

3. Marianna Gryszczynska was born about 27 06 1813 in Koźmin . She was christened on 27 06 1813 in Koźmin .

GRYSZCZYNSKA 1833 x°
filia Francisci et Agnetis 1833
GRYSCZYNSKA 1836 1838 1840 1841 1843

aetas:
19 a. : 1833

Third Generation

4. Michael Skwarski died before 1810. He married Marianna Merdzińska on 28 01 1776 in Koźmin.

testes x :
F. Ludovicus Węcki, F. Stephanus Podębski

cognomen:
SKWARSKI 1777 1779 1780 1785 1788 1791
SKWARECKI 1778
SKWARKI (sic) 1783 SKWARDZKI 1777

conditio:
Generosus 1778
Metryka miasta Nowego Koźmin obywatelów 1760-1793 strona 39 1782 : slachetnie urodzony Michał Skwarski slachetnych Jozefa y Chrystyny Skwarskich w wojewodztwie poznanskim powiecie kocianskim ekonomstwa na ten czas w wsi Pzszynie urodzony syn

patrini:
1788 (Stanislaus) Stanislaus Kranc, Marianna Berowiczowa
1788 (Catharina) Dnus Andreas Krygowski oeconomus Cosmin, Agnes Kotecka

5. Marianna Merdzińska was born in 08 1749 in Koźmin. She died before 1810.

MERDZINSKA 1776

6. Franciscus Gryszczynski was born in 1776. He died on 23 06 1842 in Koźmin. He married Marianna N. before 1802.

cognomen:
GRYSZCZYNSKI 1802 1804+ 1805 1807°+ 1810 1811 1813 1815 1820 1823 1825 1828 1831
1834
GRYSCZYNSKI 1834 1836 1842
GRYŹCZYNSKI 1818

conditio:
honestus 1823
Famatus 1818 1828
mercator suum 1828
agricola 1831
mercator 1834
uxoratus 1842

aetas:
66 a. : 1842

+ phtisis

patrini:
1813 Lukas Mogielski, Barbara Mogielska

7. Marianna N. .

Fourth Generation

8. Josephus Skwarski.Josephus married Christina N..

9. Christina N. .

10. Franciscus Merczyński died on 21 01 1764 in Koźmin. He married Theresia Pomorska before 1735.
  
11. Theresia Pomorska was born in 1711 in Koźmin. She died on 27 02 1777 in Koźmin.

MERDZINA vidua 1777

aetas:
80 a. : 1777

12. Casimirus Gryszczynski was born in 1747. He died on 7 08 1808 in Koźmin . He married N. N..

GRYSZCZYNSKI 1808

+ morbo pustularum

aetas:
61 a. : 1808

13. N. N. .


Ostatnio edytowano 31 sty 2015, 23:59 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2014, 21:09
Posty: 51
O matko !!! Skąd to ? Fakt, że ja raczkująca dopiero jestem, ale nie wiedziałam, że takie rzeczy można gdzieś znaleźć ! Dziwne jedynie, że skoro "Matthaeus was born in 1841 in Koźmin", to Pani Jolanda go nie znalazła i dlaczego siostra jego Petronela "was born in Borzęciczki" ? A Gawrońscy to jest właśnie główna linia, której szukam.

Panie Christianie, od dziś jest Pan moim bohaterem :D

ps. a Jakuba Skwarskiego młynarza, opiekuna zmarłego małego Franciszka, ani widu, ani słychu.

W punkcie 2 - określenia wdowiec i rolnik dotyczą Stanisława Skwarskiego czy Franciszka Gryszczyńskiego bo to nie wynika jednoznacznie. Mam w moich notatkach, że Stanisław Skwarski był wdowcem, kiedy żenił się z Marią Gryszczyńską (ja mam Maria a nie Marianna, ale to nie pierwszy raz mi się zdarza, że raz jakaś Pani w moim drzewie nazywana jest Marią a raz Marianną)

_________________
Pozdrawiam,

Ola
____________________________________________

Ostrów Wlkp.: Wodniczak


Ostatnio edytowano 31 sty 2015, 21:13 przez konto_prywatne, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, 21:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2014, 21:09
Posty: 51
Chrystian Orpel napisał(a):

Hedvigis married Matthaeus Gawronski son of Petrus de Alcanthara Gawronski and Elisabetha Zarzecka on 28 11 1866 in Koźmin. Matthaeus was born in 1841 in Koźmin.


Ja znalazłam jeszcze, że Elżbieta Zarzecka (Zarzycka, w skanie na pewno jest tam "y") wcześniej była zamężna z Józefem Frankowskim w 1820 r. ale owdowiała po 5 latach, nie wiem, czy mieli potomstwo, nie znalazłam. Następnie wyszła za mojego Piotra Gawrońskiego w 1831 i miała z nim syna Mateusza i córkę Petronelę, a może i więcej dzieci, na które nie trafiłam.

Ps co znaczy owo "Petrus de Alcanthara" ? Gawroński

_________________
Pozdrawiam,

Ola
____________________________________________

Ostrów Wlkp.: Wodniczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, 21:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1204
konto_prywatne napisał(a):
...
Ps co znaczy owo "Petrus de Alcanthara" ? Gawroński

wujek Gugiel Twoim przyjacielem:
http://de.wikipedia.org/wiki/Petrus_von_Alcantara

.....

[imion nie nadawano wg modelu "a córeczka będzie miała na imię Tradycja", tylko wybierano dziecku konkretnego świętego Patrona]

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2015, 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2014, 21:09
Posty: 51
Krystyna z Kujaw napisał(a):
konto_prywatne napisał(a):
...
Ps co znaczy owo "Petrus de Alcanthara" ? Gawroński

wujek Gugiel Twoim przyjacielem:
http://de.wikipedia.org/wiki/Petrus_von_Alcantara

.....

[imion nie nadawano wg modelu "a córeczka będzie miała na imię Tradycja", tylko wybierano dziecku konkretnego świętego Patrona]


Wujek Gugiel został prześwietlony, ale nie wydawało mi się, żeby wyniki jakoś logicznie komponowały mi się z Petrusem Gawrońskim. Włącznie z materiałem tekstylnym :D http://pl.wikipedia.org/wiki/Alcantara_ ... kstylny%29
Gdybym wiedziała, że kiedyś dziecku wybierano konkretnego patrona, pewnie zinterpretowałabym to inaczej, o święta tapicerko :D

_________________
Pozdrawiam,

Ola
____________________________________________

Ostrów Wlkp.: Wodniczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2015, 00:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
konto_prywatne napisał(a):
ps. a Jakuba Skwarskiego młynarza, opiekuna zmarłego małego Franciszka, ani widu, ani słychu.

W punkcie 2 - określenia wdowiec i rolnik dotyczą Stanisława Skwarskiego czy Franciszka Gryszczyńskiego bo to nie wynika jednoznacznie. Mam w moich notatkach, że Stanisław Skwarski był wdowcem, kiedy żenił się z Marią Gryszczyńską



Ja mam w swoich notatkach Jakuba Skwarskiego ur . w 1838 r. w Koźminie, syna Stanisława i Marianny Gryszczyńskiej. Nic nie wiem poza tym ...

"Punkt 2" - 2, to numer Sosa Stradonitz
To Stanisław Skwarski był wdowcem i rolnikiem. Pierwsza żona Stanisława to Katarzyna Falkowska ur. w 1790 r. w Kożminie córka Szczepana i Ludwiki Eleonory Pomorskiej

Pozdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2015, 01:49 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2008, 18:06
Posty: 144
Lokalizacja: Poznań
Witam!

Mam prośbę o odczytanie tego aktu: http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1887/ ... d1iYNbZ9EA
Szczególnie jego ostatnią część :)

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2015, 09:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2007, 21:45
Posty: 1713
Lokalizacja: Gdańsk
Zugleich erklärt p. [!] Salbach, daß sie bei der Niederkunft der Adolphine Beierlein zugegen gewesen sei.
Vorgelesen, genehmigt und unterschrieben
(-) Wilhelmine Salbach
Der Standesbeamte
(-) Karasiewicz


Jeżeli jeszcze jakieś fragmenty trzeba odczytać, napisz. Formularz aktu urodzenia, jak zapewne wiesz, jest tutaj:
http://wtg-gniazdo.org/upload/opracowania/asc_narodziny.pdf.

_________________
Pozdrawiam
Lila Molenda

http://www.molendowie.eu
http://www.rychwiccy.eu

Szukam:
1.Skąd przybył do par. Komorniki JAN MOLENDA (*ok.1759,+29.10.1839 Kotowo) z żoną FRANCISZKĄ (*ok.1774,+1.09.1859 Sapowice)? Gdzie i kiedy wzięli ślub?
2.Gdzie urodził się ok.1806 r. ich syn, ANDRZEJ MOLENDA?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2015, 13:20 
Offline

Dołączył(a): 24 maja 2009, 08:50
Posty: 93
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cac ... 08d16.html

Jak w tytule. Pozycja 4 miejscowość Zacharzew. Akt Małżeństwa Jana Monika i Barbary Kowalczykówny.

Problem mam z odczytaniem "Janem Monikiem młodzieńcem urodzonym ...............?.................. , a teraz w Smardzewie przy rodzicach".

Proszę o pomoc w jakiej miejscowości urodził się Jan Monik.

Pozdrawiam
Marcin Chojnacki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2015, 14:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1204
zagon78 napisał(a):
...młodzieńcem urodzonym ...............?.....
w Nieznamirowicach

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2015, 18:02 
Offline

Dołączył(a): 02 lip 2014, 18:53
Posty: 136
http://www.szukajwarchiwach.pl/34/407/0 ... JtMmHTe6lA
chodzi głównie o imiona rodziców Nyćka poniżej.
Z góry dziękuję Hania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2015, 18:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Franciszka Baranek z domu Nyćka, lat 52
mąż - Antoni Baranek
ojciec - młynarz Nyćka (imię nieznane)
matka - Jadwiga Nyćka (nazwisko rodowe nieznane)
data śmierci - 15 lipca 1898 roku w Głogininie

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2015, 19:10 
Offline

Dołączył(a): 02 lip 2014, 18:53
Posty: 136
Dziękuję bardzo Panie Jurku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2015, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
bugakg napisał(a):
Bardzo proszę o odczytanie aktu ślubu Antoniego Kasztelańczaka z Faustyną Michalanką:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3352/0/6. ... /#tabSkany


Ponawiam swoją prośbę o odczytanie-rozczytanie (jest w języku polskim).

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2015, 15:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5191
Lokalizacja: Poznań
Akt Małżeństwa między Antonim Kasztelańczakiem i Faustyną Michalską z Po...(?)
Roku tysięcznego osiemsetnego dziesiątego dnia ósmego miesiąca listopada o godzinie jedenastej przed południem. Przed nami proboszcze kościańskim (?)Urzędnikiem Stanu Cywilnego gminy wiejsko-kościańskiej powiatu kościańskiego w Departamencie Bła…(?) stawił się Antoni Kasztelańczak we wsi Kobelnik w powiecie kościańskim położonej do Praśny(?)Białeckiej w powiecie wschowskim będącej należącej przy rodzicach dotąd zostający i okazał nam zamiast metryki akt … przez dwóch świadków jako to : Filipa Turkowiaka lat pięćdziesiąt dwa liczącego i Franciszka Figlarza lat czterdzieści pięć mającego obydwóch w tejże wsi zamieszkałych przed woytem (wójtem) namienionej wsi pod dniem dwudziesty czwartym miesiąca Października roku bieżącego wyprowadzony, a pod dniem dwudziestym piątym tego miesiąca i roku przez pisarza aktowego w imieniu prokuratora królewskiego, i sąd … powiatu kościańskiego skierowany(?), iż skończył rok dwudziesty czwarty wieku swego, w asystencji ojca swego Mateusza Kasztelańczaka, i matki swej Maryanna z Pelców, w rzeczonej wsi na gospodarstwie p… (?) osiadłych. Stawiła się także Faustyna Michalanka panna córka Kazmierza i Agniszki z Słomów(?) Michalaków Poniec(?) w gminie kościańskiej położonej na gospodarstwie chałupnym osiadłych w asystencji tychże rodziców swoich, licząca podług złożonej metryki wyjętej z ksiąg Kościoła Białeckiego lat dwadzieścia jeden skończonych. Strony stawające żądają ażebyśmy przystąpili do obchodu ułożenia między niemi małżeństwa, którego zapowiedzi wyszły przed głównymi drzwiami obydwóch gmin, to jest pierwsza dnia dwudziestego ósmego miesiąca października, a druga dnia czwartego miesiąca listopada w niedzielę o godzinie dwunastej w południe. Gdy żadne tamowanie przeciw rzeczonemu małżeństwu nie zaszło, my przeczytawszy pomieniony akt … zezwolenia rodziców z których okazali się formalności jakich panna wymaga, zachowane zostały, przychylając się do namienionego żądania, po przeczytaniu stronom i światkom, wszystkich wyżej wspomnianych papierów, jako też działu szóstego Kodeksu Napoleona w tytule o małżeństwie. Zapytaliśmy się przyszłego małżonka i przyszłej małżonki czyli chcą się pobrać z sobą. Na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało iż taka ich jest wola, oświadczyliśmy w imieniu Prawa iż Antoni Kasztelańczak młodzian i Faustyna Michalanka panna połączeni są z sobą Węzłem małżeńskim. Tego wszystkiego spisaliśmy akt w przytomności Woyciecha Słomy wsi Szedrowa(?) sołtysa, wstępującej w stan małżeński wuja lat pięćdziesiąt liczącego, Jana Michalaka we wsi P… na gospodarstwie chatnym osiadłego … wstępującej w stan małżeński brata rodzonego lat trzydzieści mającego, Tomasza Mocka (Moska?) lat sześćdziesiąt cztery liczącego, i Franciszka Mocka(?) lat czterdzieści dziewięć mającego, obydwóch we wsi K… na gospodarstwie osiadłych, który stawającym przeczytany i podpisany przez nas został. Osoby wyrażone w akcie pisać nie umieją.
Xsiądz Maciej P? Proboszcz kościański Urzędnik Stanu Cywilnego

Odczytywanie nazw miejscowości nie jest moją mocną stroną, szczególnie jak nie znam parafii.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2015, 16:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2012, 10:02
Posty: 296
Lokalizacja: Kościan
Akt Małżeństwa między Antonim Kasztelańczakiem i Faustyną Michalską z Ponina.

w departamencie Poznańskim
do gminy Białeckiej
akt znania
i sąd pokoju
na gospodarstwie półrolniczym osiadłych
we wsi Poninie
pomieniony akt znania
wsi Szczodrowa sołtysa
we wsi Poninie
tejże wstępującej
Tomasza Mocka
we wsi Kiełczewie
X.Maciej Pryszka



Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

_________________
Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

Poszukuję wszelkich informacji:
Florkowscy-Poniec,Rokosowo,Drzewce,Żytowiecko,Potarzyca,Kramsk,Środa Wlkp,Książ Wlkp


Ostatnio edytowano 03 lut 2015, 19:06 przez dziadek-1969, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2015, 18:17 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Bardzo dziękuję zarówno Henrykowi jak i Wojtkowi. Co trzy głowy, to nie jedna.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Akt Małżeństwa między Antonim Kasztelańczakiem i Faustyną Michalak z Ponina.
Roku tysięcznego osiemsetnego dziesiątego dnia ósmego miesiąca listopada o godzinie jedenastej przed południem. Przed nami proboszczem kościańskim Urzędnikiem Stanu Cywilnego gminy wiejsko-kościańskiej powiatu kościańskiego w Departamencie Poznańskim,stawił się Antoni Kasztelańczak ze wsi Kobelniki w powiecie kościańskim położonej do Gminy Białeckiej w powiecie [u][i]wschowskim ? będącej należącej, przy rodzicach dotąd zostający i okazał nam zamiast metryki akt, znania przez dwóch świadków jako to : Filipa Turkowiaka lat pięćdziesiąt dwa liczącego i Franciszka Figlarza lat czterdzieści pięć mającego obydwóch w tejże wsi zamieszkałych przed woytem (wójtem) namienionej wsi pod dniem dwudziesty czwartym miesiąca Października roku bieżącego wyprowadzony, a pod dniem dwudziestym piątym tego miesiąca i roku przez pisarza aktowego w imieniu prokuratora królewskiego, i Sąd Pokoju powiatu kościańskiego stwierdzamy,iż skończył rok dwudziesty czwarty wieku swego, w asystencji ojca swego Mateusza Kasztelańczaka, i matki swej Maryanna z Pelców, w rzeczonej wsi na gospodarstwie półrolniczym osiadłych, dotąd zostający. Stawiła się także Faustyna Michalanka panna córka Kazmierza i Agniszki ze Słomów Michalaków we wsi Ponin w gminie kościańskiej położonej na gospodarstwie chałupnym osiadłych w asystencji tychże rodziców swoich, licząca podług złożonej metryki wyjętej z ksiąg Kościoła Białeckiego lat dwadzieścia jeden skończonych. Strony stawające żądają ażebyśmy przystąpili do obchodu ułożenia między niemi małżeństwa, którego zapowiedzi wyszły przed głównymi drzwiami obydwóch gmin, to jest pierwsza dnia dwudziestego ósmego miesiąca października, a druga dnia czwartego miesiąca listopada w niedzielę o godzinie dwunastej w południe. Gdy żadne tamowanie przeciw rzeczonemu małżeństwu nie zaszło, my przeczytawszy pomieniony akt znania,zezwolenia rodziców z których okazali się formalności jakich panna wymaga, zachowane zostały, przychylając się do namienionego żądania, po przeczytaniu stronom i światkom, wszystkich wyżej wspomnianych papierów, jako też działu szóstego Kodeksu Napoleona w tytule o małżeństwie. Zapytaliśmy się przyszłego małżonka i przyszłej małżonki czyli chcą się pobrać z sobą. Na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało iż taka ich jest wola, oświadczyliśmy w imieniu Prawa iż Antoni Kasztelańczak młodzian i Faustyna Michalanka panna połączeni są z sobą Węzłem małżeńskim. Tego wszystkiego spisaliśmy akt w przytomności Woyciecha Słomy wsi Szczodrowa sołtysa, wstępującej w stan małżeński wuja lat pięćdziesiąt liczącego, Jana Michalaka ze wsi Ponin na gospodarstwie chałupnym osiadłego tejże wstępującej w stan małżeński brata rodzonego lat trzydzieści mającego, Tomasza Mocka lat sześćdziesiąt cztery liczącego, i Franciszka Mocka lat czterdzieści dziewięć mającego, obydwóch ze wsi Kiełczewie (Kiełczewo) na gospodarstwie osiadłych, który stawającym przeczytany i podpisany przez nas został. Osoby wyrażone w akcie pisać nie umieją.
Xsiądz Maciej Pryszka Proboszcz kościański Urzędnik Stanu Cywilnego

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nie rozumiem, dlaczego powiat wschowski?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Akt Małżeństwa między Antonim Kasztelańczakiem i Faustyną Michalską z Ponina.

w departamencie Poznańskim
do gminy Białeckiej
akt znania
i sąd pokoju
na gospodarstwie półrolniczym osiadłych
we wsi Poninie
pomieniony akt znania
wsi Szczodrowa sołtysa
we wsi Poninie
tejże wstępującej
Tomasza Mocka
we wsi Kiełczewie
X.Maciej Pryszka
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tu z pewnością powinno być Faustyna Michalak, bo wcześniej, był wymieniony Jan Michalak, jako jej rodzony brat.

Jeszcze raz dziękuję.

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Stenografia
PostNapisane: 05 lut 2015, 11:50 
Offline

Dołączył(a): 02 mar 2012, 15:19
Posty: 111
Lokalizacja: Wrocław
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac7 ... da6fd.html
Jest to pocztówka, którą dostał mój pradziadek od swojego szwagra. Czy jest jeszcze możliwość odczytania tekstu? Tekst może być też po niemiecku.
Pozdrawiam
Agata

_________________
Moje nazwiska: Szuwalski, Grobelny ( Kobylin), Piasny, Einbacher.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2015, 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 959
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Bardzo proszę o odczytanie z kartoteki ewidencji ludności Poznania nazwisko Okupnik, karta nr 287, imiona dzieci nr 7,8,9:
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2015, 18:35 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 660
Lokalizacja: Poznań
Kazimir, Lorenz, Stefan
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2015, 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 959
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.Najczytelniejszy dla mnie był Lorenz,ale wolałam się upewnić.

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2015, 18:36 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2014, 15:16
Posty: 343
Witam,

Czy mogę prosić o odczytanie informacji dotyczących Carla Mullera, nie mogę odczytać imion dzieci i miejsc urodzenia . Poniżej jest podana małżonka Carla, Emilia Hoffmann, też nie mogę odczytać miejsca urodzenia http://szukajwarchiwach.pl/53/1114/0/-/ ... rBDsDTgH7w

Z góry uprzejmie dziękuję :)

Justyna B.

_________________
Knychała ( Poznań, Chojnica-nie istniejąca wieś), Seichert-Zajchert( Bnin, Poznań),Ganowicz (Poznań), Pachocki(gm.Mogilno), Bańkowski-Bonkowski (gm.Mogilno)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2015, 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Müller Karl – Wschowa
Müller Carl Julius - Kórnik pow. Śrem
Müller Carl Ferdinand - Kórnik pow. Śrem
Hoffmann Emilie - Radzewice [Radzewo Hauland] pow. Śrem

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2015, 21:50 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2014, 15:16
Posty: 343
Bardzo dziękuję :)

_________________
Knychała ( Poznań, Chojnica-nie istniejąca wieś), Seichert-Zajchert( Bnin, Poznań),Ganowicz (Poznań), Pachocki(gm.Mogilno), Bańkowski-Bonkowski (gm.Mogilno)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2015, 02:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1204
Panie Jerzy,
to odczytanie, to mistrzostwo świata jest!
tak sądzę
:)
pzdr.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2015, 09:12 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2014, 15:16
Posty: 343
Proszę o pomoc w odczytaniu karty :
1. Marcin Knak - miejsce urodzenia ? zmarł 31.07.1930 ? co oznacza numer K-4560 ?
2. Marianna - nazwisko panieńskie ? miejsce urodzenia ? zmarła 31.04.1930?
3 i 4 Nie mogę odczytać imion dzieci i informacji podanych
5. Roman - miejsce urodzenia ? 23.11.1914 Wilims ? nie wiem co to jest
6. Nie potrafię odczytać imienia, miejsca urodzenia i co oznacza data poniżej ? zmarła ?
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... NRNoH-Ckbw
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... Jcn80fU6RA

Dziękuję :) Pozdrawiam

Justyna

_________________
Knychała ( Poznań, Chojnica-nie istniejąca wieś), Seichert-Zajchert( Bnin, Poznań),Ganowicz (Poznań), Pachocki(gm.Mogilno), Bańkowski-Bonkowski (gm.Mogilno)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2015, 10:04 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5621
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
1. Stołuń pow. Międzyrzecz, zmarł 31.07.1930
2. Marianna Slaniec, Szarcz pow. Międzyrzecz
3. Wiktor, Szarcz pow. Międzyrzecz
4. Stefan, Szarcz pow. Międzyrzecz
Malergehilfe, Arbeiter (pozostałe to miejsca zamieszkania)
5. Roman, Arbeiter, Jersitz [Jeżyce] 23.11.14 Militärs, 19.12.20 z wojska
6. Wiktoria, Jersitz [Jeżyce] 30.11.99 , am 22.10.04 gestorben

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2015, 10:26 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2014, 15:16
Posty: 343
Bardzo dziękuję :)

Pozdrawiam
Justyna

_________________
Knychała ( Poznań, Chojnica-nie istniejąca wieś), Seichert-Zajchert( Bnin, Poznań),Ganowicz (Poznań), Pachocki(gm.Mogilno), Bańkowski-Bonkowski (gm.Mogilno)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2015, 16:13 
Offline

Dołączył(a): 07 wrz 2014, 15:56
Posty: 86
Mam prośbę o odczytanie miejscowości :
córka Leokadia ur 30-10-1896 miejscowość ?
personalia data śluby 17-11-189? miejscowość ?
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... 9MxAmEvcqw

pozdrawiam serdecznie

_________________
Pozdrawiam
Paweł L.
Poszukuję: Bartłomieja lierscha ( lyer , Lerz i.t.p) gdzie się ur. Ślub brał w Żabnie koło Mosiny w 1747r.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2015, 18:02 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5621
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
1. Ladislaus, Tischler, 17/11 94 in Posen verehelicht
3. Bolislawa Leokadia, Posen

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2015, 19:18 
Offline

Dołączył(a): 07 wrz 2014, 15:56
Posty: 86
woj napisał(a):
1. Ladislaus, Tischler, 17/11 94 in Posen verehelicht
3. Bolislawa Leokadia, Posen


Dziękuję bardzo
Pozdrawiam serdecznie

_________________
Pozdrawiam
Paweł L.
Poszukuję: Bartłomieja lierscha ( lyer , Lerz i.t.p) gdzie się ur. Ślub brał w Żabnie koło Mosiny w 1747r.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2015, 08:18 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2014, 15:16
Posty: 343
Witam,

Proszę o pomoc

Czy podane imię Seicherta to Carl ? urodzony W Bninie, nie wiem co jest napisane przed. I co oznacza w dalszej części data 13.01.62 r, przeprowadził się do Poznania ? czy zmarł tego dnia ? http://szukajwarchiwach.pl/53/1114/0/-/ ... -d7sXY_mag

Seichert Jan ur. 1819 , czy jest podany zawód ? co oznacza data 05.01.57 ?
- jakie jest imię żony ? ur. 1821 czy urodzona w Borówcu ? co oznaczają w dalszej części liczby?
- Carl czy drugie imię to Heinrich ? ur.1843 r. czy urodził się w Bnin ? 17.01.60 czy to przeprowadzka do Poznania ?
-Casimir ur.1845 czy miejscowość w której się ur. to Bnin ? w dalszej części podane miejsce zamieszkania to Śrem ? i powołany do wojska?
- czy to jest imię Anna Rosina? podane jako matka Jana ? ur. 1785 , jakie jest podana miejsce urodzenia ? czy zmarła w 1861/64 roku ?
- Emilia Werner ? kim jest dla rodziny, czy jest zanotowane ? ur.1843 . Do Poznania 64 r ?
- pod nr 7 Carl, jakie jest pierwsze imię ? czy to Seichert ? co jest podane w dalszej części ?
-Paulina czy to córka Emilii Werner i Carla ?
- pod nr 9 Seichert, jakie jest podane imię ? czy to syn Emili Werner i Carla ? co jest podane w dalszej części
- Seichert Carl ur. 1870, co jest podane w dalszej części
-Muller Otto, 1858 , gdzie sie urodził ? http://szukajwarchiwach.pl/53/1114/0/-/ ... ubn39k3RpQ

Muller ur. 22.09.1835 nie mogę odczytać imienia czy Emilia Muller podana jest jako jego żona ? http://szukajwarchiwach.pl/53/1114/0/-/ ... Ks72MYUhIQ

Pozdrawiam :)

Justyna

_________________
Knychała ( Poznań, Chojnica-nie istniejąca wieś), Seichert-Zajchert( Bnin, Poznań),Ganowicz (Poznań), Pachocki(gm.Mogilno), Bańkowski-Bonkowski (gm.Mogilno)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2015, 22:40 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 655
Lokalizacja: Poznań
Witam !
Bardzo prosze o pomoc w odczytaniu nazwy miejscowosci tj miejsca urodzenia
Franciszka Szempiński lat 47 -ja to odczytuje jako Kamiono


http://www.szukajwarchiwach.pl/53/1114/ ... 0#tabSkany ( strona 83)

Pozdrawiam

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2015, 23:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Również odczytuję Kamiono.

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2015, 23:49 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Kamiono:
Bnin (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1820
Joannes , rodzice: Franciscus Semplinski , Sophia Sikorskie ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Vincentius Flens
Catharina Szulcowa
Komentarz indeksującego:
Bnin
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bnin (USC) - akt zgonu, rok 1875
Franziska Sempinska (9 lat) , rodzice: Johann Sempinski , Magdalena Byczynska ,
,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bnin (USC) - akt zgonu, rok 1877
Magdalena Sempinska geb. Byczynska (53 lat) , rodzice: Valentin Byczynski , Hedwig Rodzielska ,
małżonek Johann Sempinski
,.,,,,,,
Bnin (USC) - akt małżeństwa, rok 1878
Joseph Przymusinski (26 lat) , rodzice: Bonaventura Przymusinski , Katharina Nawrocka ,
Caecilia Sempinska (25 lat) , rodzice: Johann Sempinski , Magdalena Byczynska ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Ignatz Burchardt
Peter Czarnecki
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bnin (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1818
Josepha , rodzice: Franciscus Sempiński , Sophia Sikorska ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Andreas Metelski
Rosalia Krotoprowa?
Komentarz indeksującego:
Bnin
,,,,,,,,,,,,,,
Bnin (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1824

Josephus , rodzice: Franciscus Semplinski , Sophia Sikorskie ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Valentinus Szulc
Anna Wernerowa

Komentarz indeksującego:
Bnin
,,,,,,,,,,,,,
Bnin (USC) - akt małżeństwa, rok 1876
August Ogórkiewicz (27 lat) , rodzice: Thomas Ogórkiewicz , Josepha Sempinska ,
Marianna Kuklinska (23 lat) , rodzice: Joseph Kuklinski , Antonina Jachymiak ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Anton Gniotczynski
Johann Sempinski
,,,,,,,,,,,,,,
Bnin (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1822
Marcellinus , rodzice: Franciscus Sempinski, Sophia Sikorskie ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Vincentius Flens
Catharina Szulcowa
Komentarz indeksującego:
Bnin
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bnin (USC) - akt zgonu, rok 1878
Sophie Sempinska geb. Sikorska (87 lat) , rodzice: Paul Sikorski , Hedwig ,
małżonek Franz Sempinski
Inne osoby występujące w dokumencie:
Rosalie Halankiewicz
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bnin (USC) - akt małżeństwa, rok 1881

Johann Sempinski (61 lat) , rodzice: Franz Sempinski , Sophie Sikorska ,
Veronika Jachnik (25 lat) , rodzice: Stanislaus Jachnik , Eva Kromulska ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Anton Gniotczynski
Joseph Przymusinski
,,,,,,,,,,,,,,,,,,

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, 00:28 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 655
Lokalizacja: Poznań
OK wiem że w Bninie mieszkali Sempińscy tylko chodzi mi konkretnie
o nazwę miejscowości w której urodził się Franciszek czy jeżeli to jest
Kamiono to czy należało kiedyś do Bnina ? ( jako osada lub tym podobne ale chyba to
niemozliwe)

W tryptyku wielkopolskim taka miejscowośc niewystępuje i nie wiem
gdzie jej szukać!

A może to jest Kamionna koło Międzychodu?

Pozdrawiam i proszę o pomoc bo to dość istotna dla mnie informacja.

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, 05:02 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2014, 15:16
Posty: 343
justyna265 napisał(a):
Witam,

Proszę o pomoc

Czy podane imię Seicherta to Carl ? urodzony W Bninie, nie wiem co jest napisane przed. I co oznacza w dalszej części data 13.01.62 r, przeprowadził się do Poznania ? czy zmarł tego dnia ? http://szukajwarchiwach.pl/53/1114/0/-/ ... -d7sXY_mag

Seichert Jan ur. 1819 , czy jest podany zawód ? co oznacza data 05.01.57 ?
- jakie jest imię żony ? ur. 1821 czy urodzona w Borówcu ? co oznaczają w dalszej części liczby?
- Carl czy drugie imię to Heinrich ? ur.1843 r. czy urodził się w Bnin ? 17.01.60 czy to przeprowadzka do Poznania ?
-Casimir ur.1845 czy miejscowość w której się ur. to Bnin ? w dalszej części podane miejsce zamieszkania to Śrem ? i powołany do wojska?
- czy to jest imię Anna Rosina? podane jako matka Jana ? ur. 1785 , jakie jest podana miejsce urodzenia ? czy zmarła w 1861/64 roku ?
- Emilia Werner ? kim jest dla rodziny, czy jest zanotowane ? ur.1843 . Do Poznania 64 r ?
- pod nr 7 Carl, jakie jest pierwsze imię ? czy to Seichert ? co jest podane w dalszej części ?
-Paulina czy to córka Emilii Werner i Carla ?
- pod nr 9 Seichert, jakie jest podane imię ? czy to syn Emili Werner i Carla ? co jest podane w dalszej części
- Seichert Carl ur. 1870, co jest podane w dalszej części
-Muller Otto, 1858 , gdzie sie urodził ? http://szukajwarchiwach.pl/53/1114/0/-/ ... ubn39k3RpQ

Muller ur. 22.09.1835 nie mogę odczytać imienia czy Emilia Muller podana jest jako jego żona ? http://szukajwarchiwach.pl/53/1114/0/-/ ... Ks72MYUhIQ

Pozdrawiam :)

Justyna


Ponawiam swoją prośbę :) proszę tylko o odczytanie tego co jest możliwe ........

Pozdrawiam
Justyna

_________________
Knychała ( Poznań, Chojnica-nie istniejąca wieś), Seichert-Zajchert( Bnin, Poznań),Ganowicz (Poznań), Pachocki(gm.Mogilno), Bańkowski-Bonkowski (gm.Mogilno)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2015, 22:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2009, 22:40
Posty: 249
http://szukajwarchiwach.pl/53/1918/0/4/ ... imWBJrWsHQ
Wolfenstein ... ?
zgłaszający Adolf Wolfenstein



Proszę o odczytanie najważniejszych danych do indeksacji
Pozdrawiam
Genowefa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2015, 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Lesser Wolfenstein
wiek - 90 lat
żona - Jeanette Back +
ojciec - Eisig Wolfenstein +
matka - NN +
data śmierci - 16.08.1910

zgłaszający Adolf Wolfenstein

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2015, 22:21 
Offline

Dołączył(a): 25 gru 2014, 18:10
Posty: 250
Witam

Czy ktoś pomógłby mi odczytać/przetłumaczyć z niemieckiego kim był z zawodu Franciszek Łabinski? Przed imieniem zdaje się jest wpisany zawód, ale nie mogę rozszyfrować. Z góry dziękuję.
http://szukajwarchiwach.pl/34/424/0/1.1 ... /#tabSkany

_________________
Pozdrawiam
Iza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2015, 23:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Landwirt - gospodarz rolny

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Odczyt danych
PostNapisane: 19 lut 2015, 13:49 
Offline

Dołączył(a): 02 lip 2014, 18:53
Posty: 136
Proszę o odczyt imienia ojca Pana Młodego.
http://www.szukajwarchiwach.pl/34/420/0 ... avOxjf7Evw

Hanna J


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2015, 13:52 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
Stephan
Na przyszłość pamiętaj aby nie tworzyć niepotrzebnych wątków. Jest już wątek dla odczytów.

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2015, 13:59 
Offline

Dołączył(a): 02 lip 2014, 18:53
Posty: 136
Ok ja zawsze coś natworzę. Dziękuję za odczyt.
Pozdrawiam Hania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2015, 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2009, 22:40
Posty: 249
http://szukajwarchiwach.pl/53/1918/0/4/ ... 4vKfa38kYw

Dziękuje za poprzednią podpowiedź, tym razem proszę o nazwisko matki
Johanna zd. Eissner?
Pozdrawiam
Genowefa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4648 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 93  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL