Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 20 wrz 2024, 04:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4648 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 93  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 wrz 2014, 22:29 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Serdecznie proszę o odczytanie z aktu zgonu wieku zmarłej Elżbiety oraz informacji (jeśli jest) kim dla Niej był zgłaszający Walenty Świtała

http://szukajwarchiwach.pl/34/423/0/3.2 ... /#tabSkany

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2014, 22:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
danamat2 napisał(a):
Serdecznie proszę o odczytanie z aktu zgonu wieku zmarłej Elżbiety oraz informacji (jeśli jest) kim dla Niej był zgłaszający Walenty Świtała

http://szukajwarchiwach.pl/34/423/0/3.2 ... /#tabSkany

Danka


Nie ma Elżbiety ani Walentego Świtała w podanym akcie.

Pozdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2014, 22:51 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Przepraszam, najwidoczniej nie umiem właściwie tego skopiować :(
Chodzi mi o przedostatni (152) skan aktów zgonu Kobylin 1879.

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2014, 23:10 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Spróbuję jeszcze raz.
http://szukajwarchiwach.pl/34/423/0/3.2 ... 5#tabSkany

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2014, 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
To jest ostatni akt roku (148), ale numer obrazu 152 .
Elżbieta sama nie zmarła, ale porodziła martwe urodzone dziecko bez imienia.
Elżbieta była żoną Walentego (Ehefrau)

Pozdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2014, 23:31 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Bardzo dziękuję, Chrystianie.
Również za dodatkową informację o dziecku.
Problem w tym, że ja przyjęłam za datę zgonu Elżbiety Świtały rok 1906, z aktu poniżej:

http://szukajwarchiwach.pl/34/423/0/3.2 ... NqQlYqjaFQ

Możesz mi pomóc?

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2014, 23:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
Ten akt zgonu rozumiem, więc myślę, że mogę nieco pomóc.
Ale nie widzę, jaki jest Twój problem.
Elżbieta Switała zd. Janke zmarła 24 2 1906 mająca 73 lata.
Więc urodzona ok. 1833. W 1879 r. miała ok. 46 lat. Jeszcze mogła zostać matką .

Pozdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2014, 00:02 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Chrystian Orpel napisał(a):
Elżbieta sama nie zmarła, ale porodziła martwe urodzone dziecko bez imienia.

Pozdrawiam

Chrystian


Teraz wszystko jasne!
Źle zrozumiałam powyższe zdanie. Myślałam, że " sama nie zmarła" oznacza,że zmarła i matka i dziecko :oops:

Pięknie dziękuję!

Pozdrawiam
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2014, 00:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
Rozumiem .... i przepraszam ...

Lepiej byłoby napisać : to nie Elżbieta zmarła ...

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2014, 07:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2008, 01:32
Posty: 214
Lokalizacja: Kościan
dwaldek napisał(a):

Szymonie! serdecznie dziękuję.
Twoje wyjaśnienia bardzo mi pomogły. Początkowo byłem nieco zdezorientowany, bo jak zięć i teściowa mogą nosić to samo nazwisko? Okazuje się, że mam w swoich notatkach ślub Dąbrowskiego z Dombrowską i teraz moje dalsze poszukiwania wejdą na dobrą drogę.
Twoje wyjaśnienie dotyczące drugiego aktu pozwoliły mi dojść do wniosku, że zmarły Antoni jest pierworodnym synem mojego III pradziadka.

W ogóle to chcę pogratulować Ci umiejętności odczytywania tych starych tekstów. Myślę, że do tego potrzebna jest znajomość niemieckiego. Ja próbuję je odczytywać metodą prób i błędów, ale skutki są marne. Już wydaje mi się, że coś mam a tu żaden słownik nie chce mi tłumaczyć, bo nie rozpoznaje słowa. Wziąłem ostatnio na tapetę dopisek z marginesu aktu zgonu i już byłem z siebie bardzo dumny, aż nagle utknąłem, i dalej ani rusz. Dołączam link do tego aktu ( nie mogę rozszyfrować podkreślonych na czerwono słów ) z nadzieją, że zerkniesz na to Ty Szymonie lub inna życzliwa osoba.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/37b ... b2d2e.html

Waldek


ja to odczytuję tak:

Es wird hiermit registri(e)rt?, dass die verstorbene Bertha Dombrowska geb. Wolf eine Fischerfrau und mit dem zu Rakownia verstorbenen Fischer Anton Dombrowski verheirathet gewesen ist
die Eltern der Verstorbenen sind unbekannt

Pozdrawiam
Szymon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2014, 09:15 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 00:01
Posty: 87
schymek napisał(a):

ja to odczytuję tak:

Es wird hiermit registri(e)rt?, dass die verstorbene Bertha Dombrowska geb. Wolf eine Fischerfrau und mit dem zu Rakownia verstorbenen Fischer Anton Dombrowski verheirathet gewesen ist
die Eltern der Verstorbenen sind unbekannt

Pozdrawiam
Szymon


Jeszcze raz dziękuję. Waldek
:D

_________________
Szukam informacji o Dąbrowskich ze wsi Główna ( dziś Poznań )
Szukam aktu ślubu: Antoni Dąbrowski ( rybak ) + Ludwika - ślub przed 1784 ( oraz akty zgonów )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2014, 09:24 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
PiotrS napisał(a):
Teodora


Dziękuję.

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2014, 09:25 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
Chrystian Orpel napisał(a):
PiotrS napisał(a):
Teodora

Pozdrawiam
Piotr


Tak. Ale są jeszcze dwa imiona : Elżbieta Balbina



Tak, te akurat są na szczęście dość czytelne. :)

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2014, 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5191
Lokalizacja: Poznań
bugakg napisał(a):
Ponawiam prośbę:

Bardzo prosze o odczytanie aktu małżeństwa Pawła Hidaczewskiego z Franciscą Josephą Fligner.
Jest wprawdzie pisany po polsku,ale nie umiem wszystkiego odczytać:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3352/0/6. ... /#tabSkany
i końcówka jest na skanie:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3352/0/6. ... /#tabSkany

Szczególnie,czy panna młoda już ze swoją matką mieszkała u Pawła i powiązań świadków (szwagrów).


14.
Roku tysięcznego osiemsetnego dziesiątego dnia czternastego miesiąca listopada o godzinie dziesiątej rano. Przed nami proboszczem … urzędnikiem stanu cywilnego gminy … powiatu poznańskiego w departamencie poznańskim stawił się Paweł Hidaczewski młodzian przy dworze wsi Kurowa? w gminie Kusocińskiej? położony (położonej) za fornala służący liczący lat trzydzieści podług złożony przed nami metryki która wyjęty zastała z ksiąg kościoła …syn Jakuba od lat siedemnastu zmarłego y Reginy Adamczewskich … wsi … w gminie czempińskiej będący syn w … wsi matki Reginy z Ratajów Hidaczeskiej. Stawiła się także panna Franciszka Jozefa dwóch imion Flignerowna przy rzeczonym dworze służąca dowodząca złożyła przed nami metrykę z ksiąg kościoła P… iż skończyła rok ośmnasty wieku swego w asystencji matki swej Katarzyny Flignerowy we wsi … gminy tey za O… zamieszkały zezwalający na obchod małżeństwa ojciec jak świadczy … z ksiąg kościoła Obrzyckiego? wyjęta umarł. Strony stawające żądały abyśmy przystąpili do ułożonego między nimi obchodu małżeństwa którego zapowiedzi wyszły przed głównymi drzwiami naszego Domu Gminnego pierwsza dnia czwartego miesiąca listopada roku bieżącego o godzinie dwunasty w południe druga dnia jedenastego tegoż miesiąca, roku także godziny. Gdy żadne tamowanie rzeczonego małżeństwa uwiadomieni nie zostały a asystująca matka na obchód małżeństwa zezwalająca przychylając się za tym do żądania stron po przeczytaniu wyży wspomnianych papierów dzieła szóstego Kodeksu Napoleona w tytule o małżeństwie zapytaliśmy się przyszłego małżonka i przyszedłem małżonki czyli chcą się połączyć związkiem małżeńskim? Na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało iż taka ich jest wola ogłaszamy w imieniu prawa iż Paweł Hidaczewski młodzian y Franciszka Jozefa Flignerowna panna połączeni są z sobą węzłem małżeństwa czego spisaliśmy akt w przytomności Jakuba Łakomego we wsi … w gminie czempińskiey położony na gospodarstwie chałupnym osiadłego wstępującego w stan małżeński szwagra lat czterdzieści trzy liczącego y Jakuba Stawnego w wsi Oborzysk? w gminie ob… zamieszkałego lat trzydzieści mającego wstępujący w stan małżeński...

Nie udało mi się odszyfrować miejscowości :-(, może ktoś inny uzupełni. Obydwa podane linki są do tego samego skanu.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 wrz 2014, 19:00 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Heniu, bardzo dziękuję
tam jest strzałka i można przerzucić ze strony 52 na drugą stronę i otworzyć strona 53:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3352/0/6. ... /#tabSkany

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 wrz 2014, 20:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5191
Lokalizacja: Poznań
bugakg napisał(a):
Heniu, bardzo dziękuję
tam jest strzałka i można przerzucić ze strony 52 na drugą stronę i otworzyć strona 53:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3352/0/6. ... /#tabSkany

cd.
Szwagra, Michała Ratajszczaka we wsi Lusowie? (Kusowie?) w gminie … położony na gospodarstwie chałupnym osiadłego lat trzydzieści liczącego, Woyciecha Grygra szołtysa wsi … lat czterdzieści trzy mającego. Akt niniejszy został stawającym przeczytany y podpisany przez nas, osoby stawające w akcie wyrażone pisać nie umieją.
Xiądz Maci (Maciej) Pryszka proboszcz Kot…ski urzędnik stanu cywilnego.

Nie wiedziałem, że można przerzucać strony, więc przynajmniej nauczyłem się czegoś nowego.
Nie chcę zgadywać jakie to miejscowości. Obecnie indeksuję księgi parafialne z tego okresu, ale wiem z jakiej parafii pochodzą i nietrudno mi znaleźć w Google nazwy wsi, więc jeśli masz cierpliwość i czas... :-)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 wrz 2014, 21:11 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
W Lusowie ?, a może być w Kurowie ?
Poczekam.

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 wrz 2014, 21:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5191
Lokalizacja: Poznań
bugakg napisał(a):
Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
W Lusowie ?, a może być w Kurowie ?
Poczekam.


Jeszcze raz sprawdzałem - pan młody ze wsi Kurowo w gminie kościańskiej, panna młoda ze wsi Słonin w gminie czempińskiej.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 wrz 2014, 22:48 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Heniu bardzo mi pomogłeś. Teraz łatwiej mi było prze-doczytać.
I tak wstawiając słowa w to co przeczytałeś,to wychodzi:
14.
Roku tysięcznego osiemsetnego dziesiątego dnia czternastego miesiąca listopada o godzinie dziesiątej rano. Przed nami proboszczem Kościańskim urzędnikiem stanu cywilnego gminy .............. kościańskiej powiatu poznańskiego w departamencie poznańskim stawił się Paweł Hidaczewski młodzian przy dworze wsi Kurowo w gminie Kościańskiej położonej za fornala służący liczący lat trzydzieści podług złożonej przed nami metryki która wyjęta została z ksiąg kościoła Czempińskiego syn Jakuba od lat siedemnastu zmarłego i Reginy Adamczewskich puśledników ze wsi Słonin w gminie czempińskiej będącej syn w asystencji swojej matki Reginy z Ratajów Hidaczeskiej. Stawiła się także panna Franciszka Jozefa dwóch imion Flignerowna przy rzeczonym dworze we wsi Kurowo służąca dowodząca złożoną przed nami metryką z ksiąg kościoła Oborzyckiego iż skończyła rok ośmnasty wieku swego w asystencji matki swojej Katarzyny Flignerowy ze wsi Oborzyska gminy też z Oborzyckiej ze mną zamieszkały zezwalający na obchod małżeństwa ale ojciec jak świadczy Sepulator z ksiąg tych kościoła Obrzyckiego wyjęty umarł. Strony stawające żądały abyśmy przystąpili do ułożonego między nimi obchodu małżeństwa którego zapowiedzi wyszły przed głównymi drzwiami naszego Domu Gminnego pierwsza dnia czwartego miesiąca listopada roku bieżącego o godzinie dwunasty w południe druga dnia jedenastego tegoż miesiąca, roku także godziny. Gdy żadne tamowanie rzeczonego małżeństwa uwiadomieni nie zostały a asystująca matka na obchód małżeństwa zezwalająca przychylając się za tym do żądania stron po przeczytaniu wyży wspomnianych papierów dzieła szóstego Kodeksu Napoleona w tytule o małżeństwie zapytaliśmy się przyszłego małżonka i przyszłej małżonki czyli, chcą się połączyć związkiem małżeńskim? Na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało iż taka ich jest wola ogłaszamy w imieniu prawa iż Paweł Hidaczewski młodzian y Franciszka Jozefa Flignerowna panna połączeni są z sobą węzłem małżeństwa czego spisaliśmy akt w przytomności Jakuba Łakomego ze wsi Słonin w gminie czempińskiej położony na gospodarstwie chałupnym osiadłego wstępującego w stan małżeński ze strony matki szwagra lat czterdzieści trzy liczącego i Jakuba Stawnego ze wsi Oborzyska w gminie Oborzyskiej teraz zamieszkałego lat trzydzieści mającego wstępującej w stan małżeński. szwagra, Michała Ratayszczaka ze wsi Kurowo w Gminie Kościańskiej położonej na gospodarstwie chałupnym osiadłego lat trzydzieści liczącego i Wojciecha Grygra sołtysa ze wsi Słonin lat czterdzieści trzy mającego.Akt niniejszy został stroną przeczytany przez nas, osoby stawiające w akcie
wymienieni pisać nie umieją.
Ksiądz Maci (Maciej) Pryszka Proboszcz kościańskiego Urzędu Stanu Cywilnego.

Ja akurat przeczytałam, że ....... Jakuba od lat jedenastu zmarłego, ale być może ja się mylę.

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2014, 06:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5191
Lokalizacja: Poznań
Grażynko,
Miło mi że mogłem pomóc. Chyba masz rację, że jest to jedenaście (iedenaście), a nie siedmnaście.
Ponieważ księga zawiera również akty zapowiedzi, może warto sprawdzić pod podanymi w akcie ślubu datami. Teraz będzie łatwiej Tobie je odczytać.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2014, 15:34 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
Proszę o pomoc w odczytaniu imienia dziecka:
https://www.dropbox.com/s/587zjk3dseht6 ... 8.JPG?dl=0

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2014, 17:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2007, 21:45
Posty: 1713
Lokalizacja: Gdańsk
mikolaaj18 napisał(a):
Proszę o pomoc w odczytaniu imienia dziecka:
https://www.dropbox.com/s/587zjk3dseht6 ... 8.JPG?dl=0
Benon.
W akcie mamy formę dopełniacza liczby pojedynczej - Benonis.

Św. Benon z Miśni (Benno Episcopus Misnensis) wspominany jest w kościele katolickim 16 czerwca.

_________________
Pozdrawiam
Lila Molenda

http://www.molendowie.eu
http://www.rychwiccy.eu

Szukam:
1.Skąd przybył do par. Komorniki JAN MOLENDA (*ok.1759,+29.10.1839 Kotowo) z żoną FRANCISZKĄ (*ok.1774,+1.09.1859 Sapowice)? Gdzie i kiedy wzięli ślub?
2.Gdzie urodził się ok.1806 r. ich syn, ANDRZEJ MOLENDA?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2014, 22:06 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 856
Lokalizacja: Gniezno
Lilu, chylę czoła i dziękuję!

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2014, 19:27 
Offline

Dołączył(a): 07 wrz 2014, 15:56
Posty: 86
Witam, mimo wielu słowników nie daje rady odczytać nazw ulic Poznania, mam prośbę o odczytanie nazwy ulic z kartoteki mojego pradziada
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... pXXW4viFFA

_________________
Pozdrawiam
Paweł L.
Poszukuję: Bartłomieja lierscha ( lyer , Lerz i.t.p) gdzie się ur. Ślub brał w Żabnie koło Mosiny w 1747r.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2014, 21:22 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 660
Lokalizacja: Poznań
Witam,
15/10/73 z "Thurmstr." 9 nie umiem dobrze odczytać, przypuszczam , ze chodzi o ulicę Toruńską lub Za Bramką
na Neuer Markt 8 (1803 r.), Nowy Rynek (1919-1935), plac Kolegiacki (1935 r.)
5/10/76 St. Martin 15 - Św Marcin
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2014, 22:09 
Offline

Dołączył(a): 07 wrz 2014, 15:56
Posty: 86
Pani Krysiu dziękuję za odczyt i poświęcony czas.

_________________
Pozdrawiam
Paweł L.
Poszukuję: Bartłomieja lierscha ( lyer , Lerz i.t.p) gdzie się ur. Ślub brał w Żabnie koło Mosiny w 1747r.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2014, 07:41 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 00:01
Posty: 87
Proszę o próbę odszyfrowania podkreślonych na czerwono fragmentów:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7f3 ... 85319.html

Proszę też o rozwianie moich wątpliwości ( podkreśliłem na zielono ) - z lewej strony to zdecydowanie "Fischer", a z prawej?

Waldek

_________________
Szukam informacji o Dąbrowskich ze wsi Główna ( dziś Poznań )
Szukam aktu ślubu: Antoni Dąbrowski ( rybak ) + Ludwika - ślub przed 1784 ( oraz akty zgonów )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2014, 07:56 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5621
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
Fischer/ daß der
der Wohnung des Anzeigenden verstorben sei

:wink:

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2014, 08:09 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 00:01
Posty: 87
woj napisał(a):
Fischer/ daß der
der Wohnung des Anzeigenden verstorben sei

:wink:


Jestem pod wrażeniem i szybkości odpowiedzi, i umiejętności czytania tych "bazgrołów".
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Waldek

_________________
Szukam informacji o Dąbrowskich ze wsi Główna ( dziś Poznań )
Szukam aktu ślubu: Antoni Dąbrowski ( rybak ) + Ludwika - ślub przed 1784 ( oraz akty zgonów )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2014, 08:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2009, 12:15
Posty: 155
Lokalizacja: Poznań
Proszę o pomoc w odczytaniu z karty meldunkowej:
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

1. Nazwisko główne czy jest napisane Kołtuniak ?
2. Nazwiska rodziców (Eltern heissen:)

Z góry dziękuję za pomoc

_________________
pozdrawiam Przemo Zmysłowski
http://www.zmyslowski.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2014, 10:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
Nazwisko Koltuniak

Rodzice : Wawrzyn i Julianna Eckert

Powdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2014, 10:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2009, 12:15
Posty: 155
Lokalizacja: Poznań
Bardzo dziękuję za pomoc

_________________
pozdrawiam Przemo Zmysłowski
http://www.zmyslowski.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2014, 09:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2012, 10:02
Posty: 296
Lokalizacja: Kościan
Witam

Bardzo proszę o odczytanie nazwy miejscowości w której urodziło się dziecko:

http://szukajwarchiwach.pl/53/1923/0/4/ ... Yan6MeL4RA

Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

_________________
Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

Poszukuję wszelkich informacji:
Florkowscy-Poniec,Rokosowo,Drzewce,Żytowiecko,Potarzyca,Kramsk,Środa Wlkp,Książ Wlkp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2014, 10:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1204
dziadek-1969 napisał(a):
Bardzo proszę o odczytanie nazwy miejscowości w której urodziło się dziecko:
http://szukajwarchiwach.pl/53/1923/0/4/ ... Yan6MeL4RA
zm. Pinne? (=Pniewy)
ur. Halberstadt (czyżby chodziło o saksońskie miasto?)

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2014, 07:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2012, 10:02
Posty: 296
Lokalizacja: Kościan
Dziękuję Krystyno za pomoc w odczytaniu :)

Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

_________________
Pozdrawiam
Wojciech Florkowski

Poszukuję wszelkich informacji:
Florkowscy-Poniec,Rokosowo,Drzewce,Żytowiecko,Potarzyca,Kramsk,Środa Wlkp,Książ Wlkp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 12:40 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 00:01
Posty: 87
Bardzo proszę o odczytanie :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/141 ... f251c.html

z góry dziękuję! Waldek

_________________
Szukam informacji o Dąbrowskich ze wsi Główna ( dziś Poznań )
Szukam aktu ślubu: Antoni Dąbrowski ( rybak ) + Ludwika - ślub przed 1784 ( oraz akty zgonów )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 wrz 2014, 14:35 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5621
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
Zgłaszająca oświadczyła, że uczyniła to z własnej wiedzy.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2014, 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Mam prośbę o odczytanie a prawdę mówiąc o potwierdzenie tego co sama przeczytałam. W akcie chrztu Janiny Cierniak na akapicie jest napisane "Janina Cierniak zawarła religijne małżeństwo z Stanisławem Krawczyk w kościele?,w Czarnkowie dn.26.XII.1946".
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/187 ... 91152.html
http://www.wtg-gniazdo.org/#prettyPhoto[nowe_tematy]/3/
I tu pojawia się problem,ponieważ w USC Czarnków nie ma Aktu ślubu w/w,oraz w Księdze ślubów w Parafii Świętej Marii Magdaleny również nie ma wpisu (dziękuję Proboszczowi Krzysztofowi Sobkowiakowi :))
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2014, 21:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2009, 20:56
Posty: 201
Lokalizacja: Kępno
Kupiłam jakiś czas temu starą widokówkę z miasta, w którym mieszkam. Jest ona o tyle ciekawa, że z przodu widnieją napisy polskie i zamalowane napisy niemieckie (z okresu kiedy Kępno należało do Prowincji Poznańskiej), a pocztówka została wysłana Feldpostem w pierwszych dniach września 1939 r.
Czy ktoś byłby w stanie odczytać to co nakreślił tam niemiecki żołnierz?
Byłabym bardzo wdzięczna.
A oto link do pocztówki:
http://pokazywarka.pl/jz2hmz/#zdjecie12986690

_________________
Pozdrawiam
Magdalena Maryniak

Poszukuję wszelkich informacji na temat moich przodków z Trzcinicy (pow. kępiński) Hodyas (Chodyas, Chodiasz), Pindor, Wawrzyniak, Sobczyk, Sytwała (Setława)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2014, 22:22 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5621
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
Im Auftrag Ihres Mannes mӧchte ich Ihnen mitteilen, daß er an der rechten Schulter verwundet ist und hier im Lazarett liegt. Es geht ihm gut, kann aber nicht schreiben. Kommt wieder weg von hier. Nähere Anschrift erfahren Sie noch. Er läßt an Sie und der Kinder herzlichsten Grüß ausrichte

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2014, 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 709
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witam serdecznie!
Proszę o pomoc w odczytaniu zapisów znajdujących się przy nazwisku SIBILSKI ALEKSY(z Wielichowa), lewa strona zdjęcia.
Jest to strona z indexu emigracyjnego policji w Belgii z lat 1860-1930.
Natomiast wyżej przy nazwisku Sibille Maria czy za imieniem to imiona kolejnych osób,czy to imiona rodziców?
Za pomoc z góry dziękuję.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b3 ... 899eb.html
Pozdrawiam:
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2014, 13:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
Sibille Marie François Maurice (trojga imion)

(płci męskiej)

Prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z Aleksym Sibilskim

Pozdrawiam

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2014, 17:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 709
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Dziękuję Ci Chrystianie za odczytanie.W szczególności chodzi mi o Aleksego ponieważ nic o Nim nie wiemy odkąd się urodził.
Jak do tej pory okazuje się,iż zawędrował do Belgii.Skoro nie ma tu nic dot. Aleksego trudno,ale jest jakiś ślad.
Dziękuję Ci i pozdrawiam,
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2014, 19:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2009, 20:56
Posty: 201
Lokalizacja: Kępno
woj napisał(a):
Im Auftrag Ihres Mannes mӧchte ich Ihnen mitteilen, daß er an der rechten Schulter verwundet ist und hier im Lazarett liegt. Es geht ihm gut, kann aber nicht schreiben. Kommt wieder weg von hier. Nähere Anschrift erfahren Sie noch. Er läßt an Sie und der Kinder herzlichsten Grüß ausrichte


Wojciechu bardzo dziękuję!
Mam jeszcze pytanie: czy można odczytać jeszcze co napisano obok "Feldpost"? Czy to nazwa miejscowości czy coś innego?

_________________
Pozdrawiam
Magdalena Maryniak

Poszukuję wszelkich informacji na temat moich przodków z Trzcinicy (pow. kępiński) Hodyas (Chodyas, Chodiasz), Pindor, Wawrzyniak, Sobczyk, Sytwała (Setława)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2014, 06:05 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2010, 13:20
Posty: 5621
Lokalizacja: Lutogniew/Międzyrzecz
Stempel poczty polowej nie posiada numeru, stąd trudność z określeniem rejonu wysłania kartki
http://www.stampsx.com/ratgeber/stempel ... 01939-1945
Feldpostkarte
Frau
Friedl Schlee?
Fürth in Bayern
Königstraße 114

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2014, 06:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5191
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Mam prośbę o odczytanie wpisów na karcie meldunkowej mojego dziadka:
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany
Z góry dziękuję!

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2014, 08:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Chciałam się dyskretnie przypomnieć :) zostałam pominięta:(
Mam prośbę o odczytanie a prawdę mówiąc o potwierdzenie tego co sama przeczytałam. W akcie chrztu Janiny Cierniak na akapicie jest napisane "Janina Cierniak zawarła religijne małżeństwo z Stanisławem Krawczyk w kościele?,w Czarnkowie dn.26.XII.1946".
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/187 ... 91152.html
I tu pojawia się problem,ponieważ w USC Czarnków nie ma Aktu ślubu w/w,oraz w Księdze ślubów w Parafii Świętej Marii Magdaleny również nie ma wpisu (dziękuję Proboszczowi Krzysztofowi Sobkowiakowi :))
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2014, 08:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2009, 22:40
Posty: 249
Zdjęcia jednak nie można otworzyć, pokazuje się, że to błąd.
Pozdrawiam
Genowefa

_________________
Gdzie urodził się Walenty Schulz (ok 1769), który poślubił Katarzynę Jender / Jąder (?), ich syn to Michał Schulz (1811) (Potockie Olendry k. Opalenicy)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2014, 09:54 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 660
Lokalizacja: Poznań
dla Henryka
Jan i Zuzanna ? ur. Szymiewicz
Krzyzan Tadeusz ur. 3.8.1886, katolik, Środa
Zamieszkanie:
10.4.99 z Środy na ul. Libelta (nazwa obecna) do Kozlickiego
19.10.99 ul. Ogrodowa 6 u Kungel
19.12.01 Środa

Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2014, 09:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008, 14:58
Posty: 35
Lokalizacja: Poznań
Link był pewnie skopiowany z całym tekstem i dlatego się źle wkleił :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/187 ... 91152.html

Odczyt poprawny, data się zgadza więc powinno być w księdze raczej...


pozdrawiam
Jarek


Ostatnio edytowano 29 wrz 2014, 10:01 przez JjmJ, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4648 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 93  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL