Szanowni Państwo,
Archiwa Państwowe rozpoczynają projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, którego celem jest zwrócenie uwagi na unikalną wartość rodzinnych pamiątek.
Przechowywane w domowych zbiorach dokumenty, fotografie, albumy, pamiętniki, rękopisy, afisze, odznaczenia, militaria i inne pamiątki stanowią wyjątkowe świadectwo historii poszczególnych ludzi, rodzin i lokalnych społeczności. Nieraz zapomniane i podniszczone czekają na ponowne odkrycie, na poszukiwaczy rodzinnej historii - Rodzinnych Archiwistów, którzy otoczą je opieką i przywrócą im dawną świetność.
24 września 2019 r. w Warszawie podczas oficjalnej konferencji prasowej wyznaczającej ogólnopolski start projektu nastąpi prezentacja dedykowanej strony internetowej:
https://archiwarodzinne.gov.pl/. Udostępniony zostanie tam m.in. poradnik traktujący o tym, jak opisywać, zabezpieczać, a także tworzyć cyfrowe kopie rodzinnych pamiątek.
W ramach projektu, 30 września 2019 r., w Dniu Archiwistów, ustanowionym w tym roku przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, w godzinach popołudniowych w każdym archiwum państwowym zaplanowano również warsztaty i prelekcje.
Archiwum Państwowe w Poznaniu przygotowało program obchodów Dnia Archiwisty znajdujący się pod linkiem:
http://poznan.ap.gov.pl/i-dzien-archiwi ... -obchodow/Zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach I Dnia Archiwisty!
[/b]
Uprzejmie informuję, że warsztaty pt.:
Kufry wspomnień, czyli co warto wiedzieć o przechowywaniu archiwaliów domowych odbędą się również w innych terminach, o których powiemy 24 września 2019 r. na konferencji prasowej.
Istnieje również możliwość ustalenia indywidualnych terminów i godzin warsztatów. W przypadku zainteresowania, proszę o kontakt:
bkarwalska@poznan.ap.gov.pl lub 61-852-46-01 wewn. 37.
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Beata Karwalska
Archiwum Państwowe w Poznaniu
http://poznan.ap.gov.pl/edukacja-2/archiwa-rodzinne/